Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Як змінювалася вартість сонячних батарей в Україні: тенденції останніх трьох років

Як змінювалася вартість сонячних батарей в Україні: тенденції останніх трьох років

2014 році 10-кіловатна домашня сонячна електростанція могла коштувати приблизно $ 18 000. Сьогодні ідентична станція обійдеться вдвічі дешевше. Ми вирішили прослідкувати динаміку цін і зрозуміти закономірності їх утворення.

 

Для початку, необхідно зрозуміти, що ціна на домашню сонячну електростанцію не дорівнює ціні на сонячні батареї. Вартість готової станції включає в себе такі складові, як

безпосередньо сонячні панелі, крім цього необхідно подбати про якісне інвертор, правильно підібрану систему кріплень, матеріали, які знадобляться для монтажу, захисту або комунікацій. Також готова сонячна станція передбачає витрати на монтаж, транспорт і лічильник.

 

Доплюсують до витрат збільшення виділеної потужності електропостачання. Якщо ви плануєте встановлювати потужну станцію, то є ймовірність, що вам не потрібно буде купувати додаткові потужності. Потужності вам доведеться докуповувати, якщо хочете домашню СЕС від 20 кВт.

 

Динаміка цін на сонячні батареї

 

Для розрахунку середньої ціни, були проаналізовані пропозиції від монтажників для 30-ти кіловатних станцій «під ключ». Враховувалися ціни на панелі з трьох цінових категорій (економ, стандарт, преміум): Perligth, Amerisolar, Abi-solar, Risen, JA Solar, Trina Solar, Jinko Solar, Hanwha Q Cells, Sharp.

 

Статистика показує, що останні 3 роки ціни на сонячні панелі постійно падають: з $ 0,69 / Вт до $ 0,44 Вт, тобто на 36% менше ніж за 3 роки. Причому, $ 0,44 / Вт - це середня ціна. Найдешевші моделі можна знайти навіть менше $ 0,3 / Вт.

 

Активно ціни почали знижуватися з другої половини 2018 року. І на це є ряд причин.

 

Причини падіння цін на сонячні панелі в Україні

 

Зниження вартості панелей в Китаї. Наприкінці 2018 р. китайський уряд прийняв рішення про припинення субсидування сонячної енергетики. Натомість, США збільшили податок на ввезення сонячних панелей з Китаю. Для Китаю це означало перевиробництво. Завдяки цьому тимчасовому явища ціни на панелі знизилися. Проте в майбутньому такі процеси можуть призвести до підвищення цін.

 

Скасування ПДВ на імпорт панелей в Україні. Наприкінці 2018 український уряд ухвалив рішення про скасування ПДВ на ввезення сонячних батарей в Україні. Таке рішення дуже здивувало багатьох учасників ринку сонячної енергетики, адже воно призвело до зниження цін на панелі.

 

Покращилася логістика поставок в Україну. Україна вже давно налагодила постачання імпортних панелей. Тому вартість доставки кожного кіловата панелей значно знизилася.

 

Маржа зменшилася компаній-інсталяторів. -За великої конкуренції, інсталятори сонячних станцій значно знизили свою маржу на сонячні панелі. Деякі компанії, при замовленні сонячної станції «під ключ», продають панелі з мінімальною націнкою, при цьому заробляють саме на монтажних роботах і комплектуючих.

 

Які панелі популярні в Україні і скільки вони коштують?

 

Аналізуючи цінові пропозиції, помітно, що в різні роки на ринку лідирують різні бренди.

 

«Бюджетні»

 

До 2017 року в Україні були досить поширені так звані «ноунейм» (панелі невідомих брендів). Ніхто не знав реальних характеристик цих панелей. Купуючи такі панелі, люди купували кота в мішку». Однак, з часом на український ринок офіційно вийшло багато міжнародних брендів, які надають гарантійну підтримку через своїх дистриб'юторів, намагаються тримати репутацію, при цьому ціни на них не набагато дорожче «ноунейм». Завдяки цьому в Україні почав формуватися більш-менш цивілізований ринок сонячних панелей.

 

Деякий час, в бюджетному сегменті досить популярним був бренд панелей Perlight. З цим обладнанням працювало багато інсталяторів і його часто купували клієнти. Сьогодні ж, панелі від цього бренду пропонують вже дуже рідко.

 

Ще одним лідером в бюджетному ціновому сегменті були панелі Amerisolar. Серед міжнародних брендів, ціни на Amerisolar - одні з найнижчих (були і залишаються дотепер). Однак, сьогодні українці стали більш вимогливими до якості обладнання, тому попит на Amerisolar значно зменшився.

 

У 2018 році в лідери популярності дуже швидко вийшли панелі Risen. Компанія позиціонує себе, як виробник з рейтингу Tier1, при цьому ціни на ці панелі - найнижчі порівняно з іншими брендами з рейтингу Tier1. Хоча, потрібно враховувати, що якість Risen також кілька вуступает іншим Tier1-брендів. Сонячні батареї від вищезгаданих брендів можна купити за ціною від $ 0,28 до $ 0,38 за 1 Вт за умови, що ви будете замовляти в інсталятора 30-ти кіловатний станцію «під ключ». При покупці тільки сонячних панелей, ціна буде дещо вищою.

 

«Стандарт»

 

Статистика показує, що українці вже готові доплачувати за якість і сервіс. Тому, при виборі обладнання вибір, все частіше падає не на «бюджетний сегмент, а на «стандарт». До цього класу можна віднести сонячні батареї від JA Solar, Trina Solar, Jinko Solar, Yingli Solar, LONGi Solar, Canadian Solar і т. Д Сонячні панелі від цих брендів можна купити за ціною від $ 0,4 до $ 0,55 за 1 Вт. Аналогічно, це за умови покупкы 30-кіловатної станції «під ключ».

 

«Преміум»

 

Панели этого класса в Украине пока не очень популярны. К этому сегменту можно отнести батареи от брендов: Sharp, LG, Panasonic. Цены на такие панели немного «кусаются» и могут достигать $ 1 / Вт.

 

По солнечных панелей украинского производства - то они довольно дорогие и не очень популярны в Украине.

 

Если и вы заинтересованы такой инвестицией то уже сейчас вы можете задать все интересующие вас вопросы нашим консультантам по телефону: 

 

+38 (068) 626-16-53 

 

Наша компания также предоставляет БЕСПЛАТНЫЙ просчёт необходимой мощности солнечной станции для вашего дома и стоимости установки станции.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

 

Легко і просто з Solensys.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner