Топ-10: міфи про сонячних батареях
Незважаючи на зростаючу популярність сонячної енергетики в Україні, вона все ще залишається оповитою цілою низкою більш або менш правдоподібних (але найчастіше - абсолютно помилкових) міфів. Тому ми докладніше розглянемо 10 найпоширеніших міфів про сонячних батареях і сонячної енергетики.
Міф 1: Сонячні батареї не працюють у снігову або хмарну погоду
До цього ж пункту можна віднести і роздуми про те, що сонячні батареї ефективні тільки в теплих країнах, а в Україні - немає. І такі думки є помилковими. Насправді, модулі можуть працювати вкрай ефективно навіть у холодну пору року і в максимально хмарні дні. Коли небо вкрите хмарами, панелі все одно продовжують виробляти енергію, просто в менших обсягах: у малооблачный день 25% від звичайних показників і 10%, коли хмари повністю затягнули небо. Хоча це менше, ніж в сонячні дні, але ефективність батарей зберігається. Також не варто сподіватися, що панелі дадуть тим більше енергії, чим спекотніше на вулиці. В жарку погоду, хоча і дуже сонячну ефективність батареї навпаки падає з-за сильного перегріву. Це відбувається тому, що вихідна потужність більшості сонячних батарей починає знижуватися, коли температура повітря перевищує 25 градусів Цельсія. Парадокс, але сонячна електростанція, розташована десь у пустелі в південних широтах, значно менш ефективна, ніж у відносно прохолодному прибережному Сан-Франциско. Там часто бувають хмари і тумани, але вироблення енергії вище.
Міф 2: Сонячна енергетика дуже дорога і ніколи не окупиться
Часто можна почути, що сонячна енергетика тільки для багатих людей і/або людей, які борються за чистоту навколишнього середовища. Але насправді безліч приватних осіб і організацій вважають, що для того, щоб звільнитися від величезних рахунків за електрику, краще встановлювати сонячні батареї. Термін окупності установки сонячних панелей складає в середньому 10 років. А якщо спробувати прийняти участь в різних державних і спеціальних кредитних програмах для альтернативної енергетики термін окупності цілком реально знизити до 2 - 4 років. А якщо подивитися на цифри з 2009 по 2015 рік, інвестиції в альтернативну енергетику були на підйомі, оскільки вартість продукції постійно падав. Середня ціна сонячних батарей знизилася на 30% відсотків.
Міф 3: Установка сонячних батарей складна і вимагає постійного обслуговування
Монтаж наземної сонячної електростанції дуже простий, опорні конструкції збираються дуже швидко. Установка покрівельної сонячної електростанції складніше, вона може зажадати посилення несучих конструкцій покрівлі. Але при цьому сонячні панелі при грамотній установці анітрохи не впливають на цілісність даху. Процес значно спрощується при будівництві нових будинків, де проектом вже передбачена установка на даху сонячних панелей. Сучасні технології дозволяють взагалі відмовитися від використання покрівельних матеріалів, яка може бути замінено сонячними панелями - це може скоротити витрати на будівництво. За обслуговування, то, звичайно, для ефективної роботи поверхню потрібно тримати її в чистоті. Але цей процес не завдає власникам зайвого клопоту, адже сонячні батареї не мають рухомих частин. Зазвичай догляд за панелями обмежується одним миттям рік. А деякі власники і зовсім сподіваються тільки на силу дощу. Така тактика теж має право на існування і призведе лише до незначної втрати ефективності. Також модулі виготовлені таким чином, щоб витримати суворі погодні умови, в тому числі град, сніг і т. д.
Міф 4: Панелі сонячних батарей можуть пошкодити дах
В реальності все навпаки. Насправді сонячні панелі тільки приносять користь, адже здатні захистити дах від атмосферних явищ. Якщо ж виникає гостра необхідність полагодити дах, панелі можна легко демонтувати. Колектори безпосередньо не кріпляться до даху, вони монтується поверх неї. Проміжки між дахом і панелями заповнюють герметиком. І для того, щоб не виникало потреби демонтажу краще заздалегідь, перед установкою сонячних панелей, переконатися, що дах не пошкоджений.
Міф 5: Продати будинок з сонячними батареями складніше
Навпаки, купівля сонячної енергетичної системи, ймовірно, збільшить вартість вашого будинку. Недавнє дослідження показало, що сонячні панелі розглядаються як модернізація, так само як відреставрована кухня або готовий підвал. Робоча система сонячних батарей збільшує цінність будинку на цілих $ 10 000 - $ 15 000. А вдома з такими модулями продаються швидше.
Міф 6: Вибір модулів залежить від розмірів будинку
Панелі сонячних систем розроблені таким чином, щоб максимально відповідати конкретним потребам кожного конкретного домовласника. Так, в залежності від потреб, будинку може вистачити невеликої панелі. Для того, щоб грамотно прорахувати витрати на купівлю та установку особливу увагу слід приділити орієнтації, нахилу даху будинку та інсоляції (кількість сонячної радіації, що досягає поверхні Землі).
Міф 7: Сонячним панелям необхідна спеціальна система для отримання максимальної потужності
Установка систем стеження не знадобиться, якщо монтаж фотоелементів виконаний правильно, і вони розташовуються таким чином, щоб отримувати максимальну ефективність від потрапляють на них сонячних променів. Деякі системи дійсно використовують регулювання кута нахилу панелей протягом дня, або використовуються спеціальні інвертори з можливістю стеження за точкою максимальної потужності. Але додаткові витрати будуть окупатися підвищенням ефективності.
Міф 8: Навіщо інвестувати у сонячну енергію, якщо є вугілля
Тут все дуже просто. Можна використовувати вугілля. Але він є одним з найбільш брудних видів викопного палива. І представляє серйозну небезпеку для екології та здоров'я працівників шахт. Чим більше вугілля ми спалюємо, тим більше шкоди приносимо навколишньому середовищі. А ось використання енергії сонця - екологічно чистий вид одержання альтернативної енергії. Використовуючи її ми не збільшуємо рівень небезпечної ртуті і смогу.
Міф 9: Після закінчення терміну експлуатації сонячні батареї стають шкідливими для навколишнього середовища
В панелей так само, як і у всій звичної нам побутової техніки є можливість утилізації - термічний і механічний. Згідно з європейським законодавством, використані модулі повинні бути зібрані і піддані переробці. В Європі цими питаннями займається організація PV CYCLE. До того ж сонячні панелі служать десятки років таким чином, проблема відходів серйозно стане років через 20. Часу, щоб повсюдно впровадити систему переробки, досить.
Миф 10: Солнечные батареи пока малоэффективны, я лучше подождите
Многие потенциальных пользователей альтернативной энергетики считают нерентабельным установку панелей именно из-за их постоянный прогресс. А СМИ настолько полюбили себе словосочетание «новые технологии», что теряется понимание насколько они новые. Так вот, правда в том, что «новыми» солнечные технологии были в 1960-х годах. С тех пор, солнечные батареи стали более эффективным. Меняются только технологии производства солнечных батарей, которые, конечно же, привносят определенные изменения в ценовую и преобразующую составляющую. Однак, постійне очікування якогось «прориву», як правило, призводить до постійного відкладання реалізації проекту. Вкладати в сонячну енергетику має сенс прямо зараз. Після установки, ваші панелі будуть продовжувати працювати протягом багатьох десятиліть.
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?