Сонячні батареї - розкіш чи необхідність?
Зростання тарифів на електроенергію, зміни в нарахуванні субсидій - змушують людей шукати більш економічні та вигідні варіанти обслуговування власних потреб. Все більше стає прихильників альтернативної енергетики - вітряної, теплової або сонячної. Про останній все частіше говорять представники міської влади Золотоноші, що на Черкащині.
___
Вже зараз ви можете задати всі ваші питання відносно подключениея сонячних панелей, нашим консультантам по телефону:
+38 068 626-16-53
___
За словами першого заступника міського голови Олега Масла, існують два виду використання сонячних електростанцій - у приватному секторі та промислового значення. В приватному секторі без ліцензії держава дозволила встановлювати електростанції потужністю до 30 кВт. Надлишок згенерованої енергії особисте домогосподарство може продавати в єдину систему енергомережі. У промисловості - юридична особа бере в оренду земельну ділянку, отримує ліцензію на генерацію сонячної енергії і продає її державному підприємству «Енергоринок», яке зобов'язане придбати електроенергію за «зеленим тарифом». На сьогодні цей грошовий показник один із найвищих у Європі. Ставка коригується щокварталу і прив'язана до євро. Сьогодні 1 кВт становить близько 5 гривень - це дуже вигідно.
«Закордонні інвестори зацікавилися встановленням сонячних батарей в Золотоноші саме з-за високої ставки тарифу. Поруч з майбутнім індустріальним парком по вулиці Обухова у заводу залізобетонних конструкцій, іспано-українському підприємство взяло в оренду 6 гектарів землі. За кошти Європейського банку там планується встановлення сонячної електростанції, - розповідає про майбутнє нововведення в місті Олег Михайлович, - у Черкаській області близько половини тисячі гектарів взяті в оренду для встановлення сонячних батарей. Золотоноша не буде винятком».
До речі, якщо встановити агрегат до 2019 року, то згідно з державною програмою тарифна ставка за кіловат фіксується і не буде змінюватися до 2030 року. Враховуючи її щоквартальне коливання - це досить вигідну пропозицію. Хто встановить пізніше - мати меншу цифру в показнику, відповідно - менший заробіток.
Сонячні батареї або сонячні фотоелектричні модулі перетворюють світлову енергію сонця в електричну. Використовуються вони, зазвичай, у складі сонячних або вітросонячної джерел.
На цьому тижні в Звенигородці на центральній площі встановили і реалізували проект «Альтернативна дерево». Конструкція має вигляд дерева: пластиковий стовбур, а замість крони - сонячні панелі. Всі бажаючі можуть скористатися новації, безкоштовно зарядивши мобільні пристрої, планшети або ноутбуки. В Черкаській області це вже другий «сонячний дерево». Перше з'явилося в Білозерському ВІДГ на початку року. Одночасно там можна підзарядити вісім гаджетів. А в Каневі встановили лавку, на якій можна не лише посидіти, але і зарядити невеликі електронні прилади. Вулиці одного з найвіддаленіших населених пунктів Канівського району - селища Орловець - почали висвітлювати 6 ліхтарів, що працюють виключно на сонячній енергії.
Цікавляться альтернативними видами енергії і на Золотонищини. Державне підприємство «Златодар» запустила сонячну електростанцію в грудні минулого року.
Крім того, що люди забезпечують своє домогосподарство на 100% електроенергією, частина невикористаної сонячної енергії можна продавати в загальні електромережі і отримувати компенсацію від держави, так званий «зелений тариф», який зараз становить 532,68 копійки за один кіловат (ціна постійно змінюється) .
Рік тому Укргазбанк оголосив про запуск нового унікального кредитного продукту «Еко-енергія», який не має аналогів в Україні і дає можливість домогосподарствам придбати і встановити «під ключ» сонячну електростанцію. Унікальність його в тому, що кожен бажаючий може абсолютно безкоштовно отримати Проект установки сонячної електростанції на свій дах (або теплового насоса на своїй території) від акредитованих банком компаній і оформити кредит до 1 млн грн. терміном на 5 років з мінімальним авансом 15% від вартості проекту.
«На сьогоднішній день Укргазбанк акредитував більше 30 компаній, які займаються продажем і установкою сонячних електростанцій і теплових насосів. Для отримання кредиту клієнт повинен надати рахунок-фактуру на покупку і установку обладнання, договір з фірмою, копії своїх документів і довідки про доходи. Причому при оцінці платоспроможності клієнта ми також враховуємо майбутні отримані доходи від «зеленого» тарифу», - пояснює тонкощі кредитування начальник відділення ПАТ АБ «Укргазбанк» Ірина Гринько.
Іван Рудик з Нової Дмитрівки чотири місяці тому скористався еко-програмою від «Укргазбанку» «Зелений тариф», і взяв сонячні батареї в безвідсотковий кредит на 3 роки. Систему встановив на даху, порівну з двох сторін.
«Для людей старшого віку, крім безкоштовної електроенергії - це ще і стабільна підробіток, яка не вимагає фізичних зусиль, - пояснює причину встановлення сонячної електростанції Іван Васильович. - Слід встановлювати сонячну електростанцію (СЕС) потужністю не менше 10 кВт - на це піде близько 250-350 тис. грн (10 тис. дол.). За п'ять років така установка окупається повністю».
За словами чоловіка електроенергія збирається круглий рік: взимку менше, влітку - більше. Додаткового обслуговування обладнання не потребує. Система не боїться ні граду, ні блискавки, ні снігу. Термін придатності залежить від якості системи і становить від 15 до 25 років. Сонячні промені можна використовувати не тільки для електроенергії. Якщо встановити додатковий інвертор - можна нагрівати воду та опалювати приміщення.
Сонячні електростанції покращують якість напруги, і в залежності від можливостей підтягують лінії до 230 вольт. На сьогодні в Золотоноші та районі місцевими фахівцями РЕЗ в СЕС підключено 1 підприємство та 17 приватних домоволодінь, ще для двох готують документи. За словами інженера виробничо-технічного відділу РЕЗ Ірини Гусак, насамперед варто визначитися з потужністю, яку хочете підключити і ототожнити її з можливостями будинку (укласти договір з Ремом постачання електроенергії заданої потужності).
«Будинок до якого підключають сонячну електростанцію, повинен бути зданий в експлуатацію і мати свідоцтво на право власності. Час підключення залежить від наявності дозволеної потужності, - розповідає про деталі оформлення документації Ірина Василівна. - збільшення потужності або проведення з нуля до 16 кВт займає 10 днів на розробку технічних умов, 20 днів на монтаж електроустановок тільки не потрібна реконструкція лінії. Якщо потрібна - це займає від 30 до 120 робочих днів».
Сонячну електростанцію на 30 кВт встановив вдома житель Гроші Валерій Буркацький:
«Весь цивілізований світ користується природними дарами, конвертуючи їх в електроенергію. На Західній Україні та в південних областях люди масово використовують свої паї в якості основи для сонячної електростанції. Їм фінансово вигідніше встановити СЕС, чим засівати поля. При, вони ще й не забруднюють атмосферу».
Валерій Васильович три роки тому встановив 135 панелей. За чотири роки відіб'є витрати і отримувати чистий дохід від «зеленого тарифу». Встановлювала установку фірма із Західної України. За словами чоловіка, вони беруть за монтаж на 4-5 тисяч доларів менше, ніж їх обласні колеги.
Монтаж електростанції залежить від кількості панелей і місця розташування. Якщо це рівна поверхня - це займає близько 10 днів, якщо дах - до 20. Найважливіше виставити панелі під правильним кутом. Тому кожен випадок індивідуальний - десь повинен бути фундамент або каркас, де потрібно визначитися з правильною стороною світу і пам'ятати, що дах має «дивитися» строго на південь. Замовник сам вибирає, де вигідніше поставити установку, а регулюють фахівці.
«Я займаюся установкою вітряних і сонячних електростанцій близько трьох років, - розповідає про досвід роботи з альтернативними джерелами фахівець Володимир Боровий з Маріуполя. Він монтував електростанцію в приватному володінні в Золотоноші, - це дорого стоїть установка і вона не всім припаде до гаманця, але за нею майбутнє. Люди зазвичай монтують будинку колишні у вживанні установки (не старше 6-8 років), які купують у Європі. Останнім часом збільшився попит на сонячні батареї в Черкаській та Київській областях, затребувані майстра в Одесі та Дніпрі».
У підсумку можна зазначити, що за альтернативними джерелами енергії - майбутнє. Вони доступні, екологічно чисті та автономні.
___
Якщо Ви замислюєтеся про переваги сонячної електроенергії, то вже зараз можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:
+38068-626-16-53
Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.
Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!
___
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?