Кошик
38 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Як відновлювана енергетика тягне вгору економіку?

Як відновлювана енергетика тягне вгору економіку?

Українська економіка не дуже цікавить інвесторів, а от український відновлювана енергетика користується попитом. Як пояснив голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, сучасна міжнародна статистика однозначно свідчить про те, що найбільші інвестиції в світовому енергетичному секторі за останні десять років спрямовані саме на розвиток відновлюваної енергетики, що дозволяє розвивати цю галузь досить високими темпами.

Чому? На це є кілька причин.

По-перше, стабільні правила ціноутворення.

В Україні до 2030 року діє "зелений" тариф - спеціальний тариф на електроенергію, вироблену з використанням відновлюваних джерел енергії, зокрема сонця, вітру, біомаси, а також води (малих ГЕС). Зелений тариф прив'язаний до євро, його ставка змінюється в залежності від курсових коливань. Все прозоро, зрозуміло, мінімум ризиків на найближчі роки. Потенційний інвестор може швидко порахувати прибутковість бізнесу і прийняти рішення про початок проекту.

___

Якщо Ви також хочете стати однією з таких сімей, то вже зараз можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+ 38068626-16-53

___

По-друге, зростання попиту на електроенергію.

Профільне міністерство енергетики прогнозує, що до 2035 року споживання електроенергії в Україні зросте на чверть, до 195 млрд кВт-год. Одночасно застаріє частина об'єктів генерації, а значить знадобляться нові потужності. Зокрема, для закриття дірок у генерації необхідно побудувати як мінімум 15-17 ГВт вітрових та сонячних електростанцій.

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що Україна повинна активно розвиватися в напрямку енергозбереження та збільшувати частку поновлюваних джерел електроенергії.

«У світі вже сформувалися цілі коаліції навіть не компаній, а країн, які відмовилися від споживання вугілля і закликають інших приєднатися до цього руху. Українське суспільство має усвідомити, що це — питання майбутнього, від якого залежить доля людства та екобезпека всієї планети», — сказав він.

Остап Семерак переконаний, що чим швидше ми це зрозуміємо, тим більше буде шансів стати успішною і конкурентної країною. За його словами, не може країна, економіка якої побудована на вугільній енергетиці, конкурувати з країною, в якій активно працюють сучасні енергетичні технології. При цьому важливим моментом є і вплив роботи теплоелектростанції на навколишнє середовище та здоров'я людини. Важливо зрозуміти, що для економіки країни дешевше відмовитися від викопного палива і перейти на сучасні енергетичні технології, ніж витрачати кошти на лікування громадян та порятунок навколишнього середовища.

Міністр також нагадав, що Стратегією низьковуглецевого розвитку України передбачено до 2035 року вийти на рівень 11% виробництва електроенергії з відновлюваних джерел. Сьогодні на частку поновлюваних джерел припадає лише 1,5% від загального виробітку енергії.

 

По-третє, курс на енергетичну незалежність.

Станом на 2015 рік, Україна більш ніж на 50% залежала від імпорту енергоносіїв. Це критично багато. Влада планує знизити цей показник до менш ніж 33% до 2035 року. Зокрема за рахунок енергетичної децентралізації - відмова від газу та переходу на місцеві види палива (біопаливо, біогаз) там, де для цього є необхідні умови (запаси палива, транспортна інфраструктура, енергетичні мережі).

По-четверте, загальносвітове зростання відновлюваної енергетики.

Де-факто ми переживаємо нову світову енергетичну революцію. Прямо зараз багато країн поступово відмовляються від викопних видів палива на користь поновлюваних джерел енергії. За розрахунками енергетичних експертів Bloomberg, загальний обсяг енергетичних потужностей всіх сонячних і вітрових електростанцій у світі вперше перевищило терават (1 трильйон ват). Для цього знадобилося близько 40 років і $2,3 трлн інвестицій.

В то же время, второй триллион ватт будет установлен уже через 5 лет, и на это понадобится всего $ 1,23 триллиона. Стоимость технологий снижается, они становятся доступными для инвесторов со всего мира.

Эти факторы стимулируют инвесторов вкладывать в украинскую возобновляемую энергетику. Хотя нельзя сказать, что украинский сектор ВИЭ полностью избавился наших типовых хронических болезней - бюрократии, кумовства, коррупции, монополизма. Как же без них, но это тема для отдельной статьи.

Так или иначе, но стремительный рост инвестиций в украинскую возобновляемую энергетику - хороший пример, как надо работать, чтобы в нашу страну вкладывали деньги.

Давайте используем этот опыт, масштабируется на экономику страны. Это будет гораздо полезнее спекуляций на тему зеленых тарифов. Цифры говорят сами за себя.

___

Уже сейчас вы можете задать все интересующие вас вопросы нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

Наша компания также предоставляет БЕСПЛАТНЫЙ просчёт необходимой мощности солнечной станции для вашего дома и стоимости установки станции.

Начните зарабатывать на солнечной энергии уже ЗАВТРА!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner