Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

НКРЭКУ продовжить дію «зелених» тарифів для домогосподарств до 2040 року

НКРЭКУ продовжить дію «зелених» тарифів для домогосподарств до 2040 року

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, пропонує після впровадження «зелених» аукціонів залишити діючі «зелені» тарифи для станцій приватних домогосподарств, що працюють на поновлюваних джерелах енергії (ВДЕ), повідомляє прес-служба Нацкомісії.

Згідно основновго законопроекту щодо впровадження «зелених» аукціонів для промислових станцій на ВДЕ, який пропонує повномасштабний перехід на аукціони з 1 січня 2020 року, комісія пропонує продовжити дію «зелених» тарифів для домогосподарств до 2040 року.

Тарифи для сонячних електростанцій, які будуть введені в експлуатацію:

- з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2024 тариф повинен бути 13,04 євроцента за 1 кВт • год;

- з 1 січня 2025 до 31 грудня 2029 тариф повинен бути 11,74 євроцента за 1 кВт • год;

- з 1 січня 2030 до 31 грудня 2034 тариф повинен бути 10,56 євроцента за 1 кВт • год;

- з 1 січня 2035 до 31 грудня 2040 тариф повинен бути 9,42 євроцента за 1 кВт • год;

Також регулятор виступив проти зростання потужностей домашніх СЕС і ВЕС та спрощення отримання «зеленого» тарифу для малої генерації. НКРЕКП виступає проти збільшення встановленої потужності сонячних і вітрових енергоустановок домашніх господарств.

«У разі збільшення розміру встановленої потужності генеруючих установок домогосподарств, враховуючи середньостатистичне споживання електроенергії приватними домогосподарствами, зросте неконтрольоване виробництво електроенергії без необхідності в її застосуванні», - вважає НКРЕКП.

___

Якщо Ви також хочете стати однією з таких сімей, то вже зараз можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+ 38068626-16-53

___

Регулятор додає, що закупівля надлишку електроенергії за завищеним тарифом також призведе до зростання тарифів на електроенергію для всього населення країни.

Згідно з даними регулятора, в середньому споживання електроенергії на абонента становить 167 кВт-год, тоді як при нинішньому ліміт потужності енергоустановки для домашніх господарств у 30 кВт можна виробляти в 13 разів більше.

НКРЕКП також не підтримує спрощену систему отримання «зеленого» тарифу для малої генерації (до 500 кВт), оскільки це «може призвести до аварійних ситуацій, викликаних відсутністю проведення експертиз і перевірок будівництва таких об'єктів».

Крім того, регулятор вважає недоцільним давати надбавку до певного на аукціоні «зеленим» тарифом за впровадження системи акумулювання електроенергії.

«Реалізація електроенергії об'єктами електроенергетики, здатними до її акумулювання, повинно здійснюватися в межах балансуючого ринку за цінами, які складаються на ринку, балансуючий», - пояснює відомство свою позицію.

НКРЕКП пропонує переглядати «зелений» тариф при проведенні реконструкції, модернізації або капітального ремонту із збільшенням встановленої потужності, застосовуючи до нього коефіцієнт, чинний на той момент.

___

Вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner