Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Як перетворити енергію сонця в стабільний дохід і суттєво знизити свої витрати на електроенергію

Як перетворити енергію сонця в стабільний дохід і суттєво знизити свої витрати на електроенергію

Наприклад, Рінат Ахметов вже побудував одну сонячну станцію (СЕС) в Запорізькій області потужністю 200 МВт і зараз добудовує ще одну у Дніпропетровській. Є своя СЕС і у Василя Хмельницького. Раніше цією сферою дуже цікавився Андрій Клюєв і, треба думати, чи забув про свої проекти на окупованих територіях.

У сонячної енергетики є кілька незаперечних переваг. По-перше, вироблену електроенергію можна продавати держкомпанії «Енергоринок» на досить привабливих умовах, за так званим зеленим тарифом. Якщо для споживачів один кіловат коштує 1,68 грн, то енергію у СЕС викуповують за €0,18, або 5,76 грн (для індивідуальних станцій). Трохи менше зароблять компанії, що використовують СЕС в промислових масштабах. Їх кіловат коштуватиме €0,15, або 4,80 грн. На даний момент це самий високий зелений тариф в Європі. Приміром, у Німеччині енергія СЕС продається за €0,045.

По-друге, при зведенні сонячних електростанцій можна розраховувати на залучення кредитів на пільгових умовах. Наприклад, в Укргазбанку на установку СЕС можна позичити кошти на п'ять років під 6,9%, за умови, що 30% вартості проекту позичальник сплатить сам. А якщо взяти кредит на три роки, то ставка складе символічні 0,001%.

По-третє, існує міжнародна та державна підтримка проектів з енергозбереження. Приватні особи можуть розраховувати на компенсацію 35% вартості проекту (не більше €3 тис.) по програмі IQ energy, що реалізовується Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР). Крім того, багато державні обласні адміністрації обіцяють компенсувати ще 10-20% витрат на будівництво СЕС. У підсумку виходить, що приватні особи можуть істотно заощадити на установці станцій.

Приватні особи можуть будувати свої СЕС потужністю до 30 кВт. У середньому витрати складуть виходячи з $0,8-1 тис. за Вт. З кожним роком вартість обладнання для сонячних станцій знижується. За оцінками експертів, у найближчі п'ять років ціни на сонячні панелі можуть впасти в два-три рази, а їх продуктивність збільшиться на 25%.

___

Якщо Вас зацікавила ідея підключення сонячних панелей у себе на ділянці, то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+38068626-16-53

Будемо раді допомогти ;)

____

До речі, зараз в Україні одну і ту ж сонячну панель можна придбати за цінами, що відрізняються на 20-40%. Причому мова йде про новому обладнанні, а не б/у. Приміром, одна з компаній обіцяє збудувати СЕС потужністю 30 кВт, використовуючи 108 панелей AmeriSolar 280W за цінами 4382 грн. В той же час легко знайти пропозиції і за 3500 грн. Тобто різниця складе 25%. А оскільки сонячні панелі – головна стаття витрат при будівництві СЕС, то економія може виявитися дуже істотною. Ще більше вдасться виграти, якщо імпортувати панелі напряму з Китаю.

Якщо припустити, що в приватному домогосподарстві планується встановити СЕС потужністю 30 кВт, то витрати складуть близько $28-30 тис. Інвестиції почнуть відбиватися одразу ж з першого дня роботи СЕС.

Вироблення електроенергії за рік складе не більше 32 тис. кВт•год. Враховуючи розмір "зеленого" тарифу, отримаємо €5760 доходу. З цієї суми приблизно 20% доведеться віддати на податки. Разом: чистий дохід складе €4608, або $5299. Відповідно, вкладені інвестиції " відіб'ються приблизно через п'ять-шість років. Хоча слід зазначити, що з 2020 року розмір "зеленого" тарифу зменшиться з нинішніх €0,180 до €0,163, що призведе до збільшення терміну окупності приблизно на рік.

У той же час витрати на установку СЕС можуть бути нижче на 20-30% за рахунок залучення грантів від IQ energy і держадміністрацій. А це дозволить істотно скоротити терміни повернення вкладених коштів.

Найвищий зелений тариф в Європі не завжди може гарантувати безхмарне майбутнє для енергобізнесу. Ризики в Україні завжди були високими, і мова йде не стільки про рейдерство і корупцію, скільки про періодично змінюється законодавчому полі, нерідко за одну ніч.

Нещодавно депутати розробили законопроект, яким передбачається зменшення на 50% тарифів для сонячних станцій потужністю понад 100 МВт. Очевидно, мета документа – позбавити перспектив розвитку великих сонячних електростанцій. Для невеликих СЕС, а також домашніх станцій можливі зміни правового поля небезпеки не представляють. Але тут важливий сам прецедент подібних рішень.

Другая сомнительная инициатива – ввести тарифные аукционы. Суть в том, что крупные СЭС будут напрямую поставлять электроэнергию потребителям, при условии что им удалось предложить наименьшую цену. Учитывая беспрецедентную коррупцию в Украине, несложно догадаться, что победители аукционов уже были определены на этапе подготовки законопроектов.

Впрочем, подобные риски свойственны практически любой сфере бизнеса. Предпринимателям к ним не привыкать.

____

Звоните и узнавайте подробности о подключении солнечной электростанции на вашем участке уже сейчас!

+38068626-16-53

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner