Як українські сім'ї продають електроенергію
Сонячні панелі — це більше не екзотика або щось недоступне. Їх установкою та експлуатацією займається все більше сімей: за 2018 рік кількість користувачів збільшилася в 2,5 рази і досягло трьох тисяч.
Стимулом до переходу на сонячну енергію є не тільки бажання людей стати більш незалежними, але і можливість заробити на продажу надлишку електроенергії в мережу за «зеленим» тарифом у розмірі 18,09 євроцентів/кВт*год. Ми вирішили розібратися, чи насправді «зелена» електроенергія так вигідна, як кажуть.
А якщо Вас вже зараз цікавить установка сонячної електростанції, то вже ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:
+ 38068626-16-53
Наша компанія також надає безкоштовні прорахунки необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.
Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!
Але повернемося до статті:
Перше, на що найчастіше звертають увагу споживачі, це вартість товару. Саме дорожнеча фотомодулів ще кілька років тому могла відлякати покупців від переходу на сонячну енергію. Але, як кажуть експерти, за останні два роки спостерігається середнє зниження ціни приблизно на 10% в рік, а взагалі за останні 40 років ціна панелей знизилася в 250 разів.
При цьому лідером з виробництва панелей в світі є Китай. В Україні китайські панелі займають понад 90% ринку.
Падіння цін на сонячні батареї (панелі, фотомодулі) пов'язано як з технологічним прогресом у сфері виробництва кремнію і складання сонячного фотомодуля, так і з колосальним зростанням числа конкуруючих компаній в цій галузі. Ще в 2016 році ціна за 1 Вт була $0,6–0,7 за китайський модуль — наприклад, компанії JASolar, і $0,9–1,0 — за європейський Sharp.
У 2018 році ситуація наступна: китайські модулі тієї ж компанії JASolar на друге півріччя коштують $0,5–0,6, а європейські панелі Sharp можна придбати за $0,7–0,8/Вт. Вартість фотомодуля залежить від типу кремнію полі - або монокристалічного, від технології нанесення токособирающих шин (4 ВВ, 5ВВ або 12ВВ) і від розміру самого модуля або 60 селов, або 72 села, відповідно в розмірі 1,6 м на 1 м і 2 м на 1 м.
Для встановлення сонячних батарей в приватному домоволодінні не треба ніяких дозволів і погоджень з обленерго або РЕЗ, якщо сонячна станція для власних потреб.
Після встановлення обладнання необхідно написати заяву на приєднання станції за «зеленим» тарифом. Для цього потрібно звернутися в місцеві РЕМ, в консультаційний кабінет. Там видадуть зразок заяви. У заяві слід вказати свої дані, місце установки станції (адресу), тип станції, потужність і номер рахунку в банку, куди перераховувати гроші за продану електроенергію.
Ставка «зеленого» тарифу прив'язана до курсу євро, і тому кожен квартал перераховується у гривні. Наприклад, на початок 2018 року курс євро — 33 грн, значить це 5,94 грн/кВт·год проданої енергії. На другу половину 2018 року курс євро — 32,4 грн, це 5,74 грн/кВт·год. тобто в якому кварталі людина підписав договір, за такою ціною йому і платять всі три місяці.
Потім ставку знову фіксують на наступний квартал за новим курсом. Зараз купують сонячну електроенергію за 0,18 євро/кВт·год. Такий тариф діє до кінця 2019 року. Потім буде спад: з 1 січня 2020-го по 31 грудня 2024-го — 0,16 євро, і з 1 січня 2025-го по 31 грудня 2030-го — 0,14 євро.
В залежності від потужності установка сонячних панелей окупається приблизно за чотири-шість років. На окупність впливає і обсяг власного споживання. Також панелі не можна забувати чистити. Але якщо для власника це занадто накладно, можна дочекатися дощу. Монтаж станції займає від однієї до шести тижнів і залежить від конкретних умов, вибраного обладнання, конструкції кріплення тощо
За комерційним сонячних станцій ситуація дещо складніша. Процес оформлення займає до 14 місяців, і зазвичай цим займається компанія, яка встановлює обладнання. Ціни тут безпосередньо залежать від потужності, місця установки і наявності всіх документів.
Крім чистого прибутку є ще й економія від споживання енергії на власні потреби. Таким чином, власник станції не платить за електроенергію обленерго і кожен місяць автоматично на свою картку (яку він вказав у заяві) отримує гроші, в середньому 15 тис. грн.
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?