Кошик
38 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Домогосподарства Одеського регіону активно переходять на сонячну електроенергію

Домогосподарства Одеського регіону активно переходять на сонячну електроенергію

Сонячні батареї в Одесі давно перестали бути новинкою. Ці пристрої користуються все більшим попитом як в одеській області, так і по всій Україні завдяки здатності генерувати екологічно чисту і безкоштовну електрику за рахунок потужного у світі джерела енергії - сонця.

 

А якщо вас цікавлять сонячні батареї, то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+ 38068626-16-53

 

Наша компанія також надає безкоштовні прорахунки необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

 

У департаменті житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської обласної державної адміністрації повідомили, що на сьогодні в Одеській області 316 домогосподарств встановили сонячні панелі у власних будинках. Їх загальна потужність становить 6068,20 кВт.

 

«Одеська область входить у першу десятку за кількістю й потужності сонячних панелей, які встановили приватні домогосподарства. Вони можуть не тільки використовувати енергію власного виробництва, але і продавати надлишок державі за спеціальним тарифом », - заявив директор департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності Одеської ОДА Антон Шалигайло.

 

Як зазначають в ОДА, у встановленні джерел «чистої енергії» лідирують Лиманський, Овідіопольський та Козівський райони. Серед міст обласного значення за кількістю перше місце утримує Одеса, де налічується 70 сонячних станцій, далі йдуть Чорноморськ Ісмаїл.

 

Нагадаємо, влітку 2018 Одеською облдержадміністрацією підписано два меморандуми на будівництво вітроелектростанцій в Білгород-Дністровському і Лиманському районах. Загальна сума інвестицій у кожному проекті перевищує 200 млн. Євро.

 

Клімат Одеської області дуже підходить для використання сонячних батарей. Навіть у похмуру погоду електроенергія буде генеруватися.

 

Якщо ми подивимося на мапу інсоляції, то, звичайно, Одеська область в Україні в числі перших. На сьогоднішній день у регіоні промислових сонячних електростанцій - максимальну кількість.

 

 

В Одесі вже неодноразово розглядалися проекти для підприємств, які змогли б повністю забезпечити себе електроенергією за допомогою сонячних панелей. Один з таких проектів зараз знаходиться на стадії інвестицій. Мова йде про заводі «Мікрон». Це унікальне підприємство, де цех має площу 4 га і на всій цій площі планується встановити сонячні панелі.

 

Одеська область унікальна тим, що тут можна впроваджувати і використовувати всі альтернативні джерела енергії, про які знає сучасна наука. У нас велике скупчення сонячних електростанцій в Україні (їх п'ять загальною потужністю до 200 мВт). Сонячними колекторами підігрівають гарячу воду близько 900 приватних котеджів, готелів, кафе, дитячих садів і лікувальних установ. Енергія вітру застосовується в побуті для безперебійного електропостачання. З відходів сільського господарства виготовляють пелети і брикети для опалення. Все це - результати останніх п'яти років. І це лише 10-12% усього потенціалу регіону.

 

Якщо говорити про перспективи Одеси, то високу ефективність можуть показати сонячні колектори для підігріву гарячої води. Ними можуть бути обладнані всі дахи будинків, де використовується гаряча вода. А тверде біопаливо (пелети, брикети) актуально для опалення на околицях міста.

Для оформлення «зеленого» тарифу є проста процедура, яку легко знайти в інтернеті. А для використання альтернативних джерел для власних потреб необхідності в яких-небудь дозволів взагалі немає.

 

У Держслужбі відзначили, що завдяки використанню сонячних панелей, українці економлять на рахунках за електроенергію, при цьому виробляється надлишок електрики вони можуть продати за «зеленим» тарифом.

 

Зараз населення може використовувати у своїх домогосподарствах сонячні електростанції потужністю до 30 кВт. Проте в парламенті до другого читання готують закон, який збільшить допустиму потужність домашніх електростанцій до 50 кВт.

 

Порівняно з 2017 роком, кількість сонячних панелей в домогосподарствах зросла в два рази і в цьому році темпи зниження такого джерела енергії не знижуються.

 

Експерти очікують, що і в цьому році українці продовжать переходити на «зелену» енергетику, йдеться в повідомленні прес-центру Держенергоефективності.

 

 

У розріз окремих регіонів, Дніпропетровська область є лідером по установці міні-СЕС і сонячних панелей. Загальна кількість за рік 882 об'єктів. На другому місці - Київ та область (838 об'єктів). Замикає трійку лідерів Тернопільська область з показником в 664 об'єкта.

 

Паралельно з приватними домогосподарствами, в Україні почали активно встановлювати промислові СЕС, які здатні генерувати енергію для цілого населеного пункту.

 

В Одеській області з'являється все більше сонячних електростанцій (СЕС). У регіоні вже встановили мінімум десяток таких об'єктів, а в деяких районах, наприклад Ізмаїльському та Болградському, де вже є поля сонячних батарей, збираються «виростити» нові.

 

Більшість СЕС знаходяться на півдні області. В Арцизькому, Кілійському, Овідіопольському та інших районах розташувалися електростанції потужністю до 55 МВт. Одна з них, потужністю 4,2 МВт, що працює в місті Теплодарі ще з 2012-го.

 

«Вони справно оплачують оренду землі», - запевнив нас мер Теплодар Михайло Жовнір. Правда, наявність такої станції в місті на тарифи на електроенергію для населення не впливає, оскільки «продукт» продають державі. Про це говорять і в Ренійському районі.

 

Між тим у Кілії працює станція «Приозерна», потужністю 54,8 МВт, а в Болградському - «Болград» на 34,14 МВт. До речі, в останньому районі у процесі розробки перебуває ще одна СЕС, запевнили нас в енергетичній компанії, яка виступає забудовником.

 

Повністю перевести регіон на енергію з альтернативних джерел не вийде, вважають експерти. «В промислових масштабах добувати сонячну енергію невигідно, тому що вона непостійна, а промисловості необхідна безперервна подача. Сонячні батареї можуть бути допоміжними, але потреби виробництв вони не покриють », - упевнений експерт з енергоменеджменту Всеволод Грабовський.

 

А на думку професора кафедри технічної термодинаміки та відновлюваної енергетики Інституту холоду, кріотехнологій та екоенергетики Олександра Дорошенка, збільшення частки сонячних електростанцій природно для південних регіонів. «Необхідно нарощувати використання сонячної енергії, адже воно дозволяє зменшити виснаження природних ресурсів і забруднення навколишнього середовища», - говорить Дорошенко.

 

Використовують альтернативні джерела енергії і в Херсонській області. Місцеві чиновники активно залучають інвесторів до розвитку геліоенергетики регіону, заявив раніше в. о. віце-губернатора Херсонської ОДА Євген Рищук. Він підкреслив, що в Україні створені сприятливі умови для розвитку альтернативної енергетики, зокрема діє так званий «зелений» тариф, за яким до 2030 року «альтернативне» електрику можна продавати державі та на цьому заробляти.

 

Миколаївська область також може похвалитися передовими енерготехнологій. 60 га Вознесенського району займає СЕС «Вознесенськ» потужністю близько 30 МВт. А в Вітовського районі в грудні 2016-го завершили будівництво першої черги геліоелектростанції на 3,5 МВт. За рік станція дозволить зменшити кількість викидів вуглекислого газу на тисячі дев'ятсот тридцять один тонну, кажуть автори проекту.

 

Спутниковые данные NASA показывают, что среднегодовой показатель инсоляции Одесской области достаточно высок, поскольку регион находится на юго-западе Украины и богатый солнцем около 1300 единиц. Иными словами, направив на юг под прямым углом к ​​лучам солнца квадратный метр стального листа, в течение года на него попадет до 1300 кВт солнечной энергии.

 

Поэтому солнечные панели в Одессе - отличное приобретение для тех, кто хочет получать бесплатную чистую электроэнергию 365 дней в году. Это прекрасное решение для владельцев частных домов, дач, гостиниц или домика в лесу.

 

Їх можна використовувати і для інших цілей - отримувати енергію там, де немає централізованої електромережі. Завдяки фотопанелі можна не тільки забезпечити енергією електроприлади, але і налагодити роботу насоса, радіостанції або уникнути перебоїв з електроживленням.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner