Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Електростанція на даху: як господарі приватних будинків можуть заробляти гроші на сонячних панелях

Електростанція на даху: як господарі приватних будинків можуть заробляти гроші на сонячних панелях

За статистичними даними державного підприємства «Енергоринок», у січні-лютому нинішнього року альтернативна генерація - вітрові, сонячні і малі гідроелектростанції, біомаса, біогаз - збільшила виробництво електроенергії в порівнянні з аналогічним періодом 2018 на 31,5% - до 465, 62 млн кВт-ч.

 

Але головним трендом чистої енергетики останнього року експерти вважають бум приватних електростанцій у приватних будівлях, які не тільки дозволяють Українська повністю забезпечити себе електроенергією, але і досить непогано заробляти.

В минулому році - абсолютний рекорд!

 

Вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+38068626-16-53

 

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

 

Зокрема, в січні було вироблено 214,5 млн. кВт-год, а в лютому - 251,12 млн. кВт-год. У січні-лютому 56,3%, або 262,1 млн. кВт-год електроенергії виробили вітрові електростанції, 24,1% (112,4 млн кВт-год) - сонячні електростанції, 10% (46,8 млн. кВт - год) - малі ГЕС, 6% - біогаз і 3,6% - біомаса.

 

Отже, наша держава робить ставку на вітер, тоді як у більшості європейських держав найбільше розвивається сонячна генерація. Втім така ситуація може бути тимчасовою.

 

Так, за повідомленням Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, в минулому році в нашій країні з'явилися 163 сонячні електростанції, що є рекордом за темпами встановлення нових потужностей, які генерують «зелену» електроенергію.

 

Тому сьогодні потужність всіх введених в минулому році сонячних електростанцій в цілому складає близько 850 МВт, що майже в три рази більше, ніж за весь 2017 рік.

 

Зокрема, в 2018 році було введено в експлуатацію 163 сонячні станції загальною потужністю 645,6 МВт, 10 вітряних електростанцій загальною потужністю 67,7 МВт. Крім того, було введено 4440 сонячних приватних домогосподарств загальною потужністю 106 МВт.

 

Від початку 2015 року потужність об'єктів відновлювальної електроенергетики, яким встановлено "зелений" тариф, зросла на 1300 МВт. І якщо в 2015 році було введено 32 МВт, то вже у 2016 - понад 130 МВт, в 2017 - майже 300 МВт, а в минулому році, як ми вже бачили, був встановлений абсолютний рекорд за всю нашу історію.

Сотні робочих місць, висока зарплата, соціальні стандарти

 

В кінці лютого участь у запуску перших вітряних турбін Приморської вітроелектростанції, що на Запоріжжі, взяв Президент України Петро Порошенко.

 

«Запорізька атомна електростанція, розташована тут поруч, є найбільшою в Європі і шостий за величиною в світі, - сказав він. - Але часи міняються, і сьогодні вже є альтернативна відновлювана енергетика, яка починає реалізовуватися саме тут, у Запорізькій області. І для мене дуже важливо, що мова йде про високоефективні, енергетично ефективні, високотехнологичні проекти. І не тільки тому, що це називається «зелена енергетика», оскільки вона не завдає ніякої шкоди екології ... Дуже важливо, що це проект, який реалізується на базі сучасних цифрових технологій, тобто технології цифрової підстанції ».

 

За словами глави держави, дуже важливо, що новий енергетичний об'єкт будують в чистому полі.

 

«Створюють нові робочі місця, впроваджують безліч прогресивних моделей. Цей проект стане моделлю для всіх вітроелектростанцій в Україні. Нехай сюди їздять і вчаться, як працювати », - сказав Порошенко. - Для нас критично важлива інноваційна модернізація енергетики. Чудово розумію, що це дуже складні, багатосторонні завдання, але вони необхідні. І ми побачили, що традиційні підходи енергетики України вже майже вичерпали. Нова енергетика - це один з найважливіших, найперших питань руху нашої держави вперед ... »

 

Конкретизуючи, йдеться про 500 нових робочих місць, високооплачуваних, створених в ході будівництва. Тільки в державний бюджет і лише в минулому році надійшло вже 280 млн. Грн. «А це хороша копійка, яка дозволяє змінювати держава. За цим стоять високі зарплати, соціальні виплати, зміни в житті громад, оскільки інвестор повинен вкласти і в соціальну сферу », - продовжив Президент.

 

Прогнозні обсяги зеленої електроенергії двох черг Приморської ВЕС в єдину енергосистему становлять близько 650-700 млн. КВт на рік. Цієї електроенергії достатньо для енергозабезпечення 365 тис. Домогосподарств.

 

Потужність однієї вітротурбіни Приморської ВЕС - 3,8 МВт. Висота вежі - 110 м. Все ж при будівництві Приморської вітрової електростанції планується встановити 52 вітротурбіни виробництва компанії «Дженерал електрик».

Стратегы вже зайшли

 

Незалежні експерти думку глави держави в цілому поділяють. «Відновлювана енергетика - це вже не альтернатива, а незворотний світовий тренд, тому Україна повинна якомога швидше створити сприятливі умови для її розвитку і поширення», - сказав керуючий партнер UDP Renewables Сергій Євтушенко.

 

На його думку, завдяки компаніям, що працюють у цій області, країна може оновити свої генеруючі потужності і, нарешті, перейти до використання сучасних зелених технологій, суттєво зменшивши залежність від традиційних і застарілих.

 

Євтушенко зазначив: у минулому році один з світових лідерів галузі відновлюваної енергетики вклав у проекти UDP Renewables 54,7 млн. євро.

 

«Далекоглядні іноземні інвестори покладають великі надії на Україну, незважаючи на складну геополітичну ситуацію, - підкреслив він. - Спекулянтів через військове положення з українського ринку як вітром здуло. А стратеги - це ті, хто важко і обережно заходить, але потім не тікає при першій несприятливої ситуації ».

 

На думку експерта, зелена енергія - основа майбутнього енергетики в усьому світі. Розвинені країни вже ставлять перед собою амбітні цілі: до 2050 році на 100% перейти на поновлювані джерела енергії. Сергій Євтушенко вважає це справою часу і для України.

 

«Зараз частка зеленої енергії в її загальному енергобалансі нашої держави не перевищує 2,5%. Втім, технології рухаються вперед і масове виробництво зменшує вартість екологічного обладнання, поступово змінюючи правила гри, - зазначає він. - У нас є вибір: розвивати зелену енергетику так, як це робить весь світ, або штучно стримувати технологічний прогрес, підтримуючи енергетичні технології позавчорашнього дня». Плюс 7,5 тис. Електростанцій на дахах

 

Підтвердження сказаному - незаперечний факт, як змінюється відновлювана енергетика, в тому числі і в нашій країні. Ще десять років тому виробництво електроенергії з поновлюваних джерел енергії - сонця і вітру - було забавою наближених до влади великих компаній.

 

Однак стрімке технологічне зростання вже призвело до багаторазового падіння вартості обладнання для трансформації сонячних променів і вітру в електричну енергію. І введені в державі нові правила роботи разом з привабливим для виробників тарифом стали дієвим стимулом.

 

За підсумками 2018 понад 7,5 тисячі домогосподарств України встановили у дворах чи на своїх дахах сонячні батареї, що виробляють електроенергію.

 

Це майже в два з половиною рази більше, ніж у 2017 році. Надалі, як прогнозують експерти, ця тенденція буде тільки наростати. Встановити свою власну сонячну станцію з кожним роком стає все дешевше, адже виробники весь час доробляють і вдосконалюють панелі.

 

Конструкції стають легше, дзеркала і фотоелементи, на поверхню яких падають промені сонця, стають чутливішимы, що значно збільшує коефіцієнт корисної дії батареї навіть в умовах частої для наших широт щільної хмарності над головами.

 

Для українських реалій це вкрай важливо, адже значна частина країни в період з листопада по березень переважно затягнута хмарами. Але виробництво електроенергії сонячними батареями з поліпшеним ККД, встановленими на даху або у дворі будинку, цілком може забезпечити власне споживання. Якщо ви виробили понад вжити самі, то надлишок в цьому випадку надходить в загальну енергомережу.

 

На думку фахівця з сонячної енергетики Івана Перепела, станції потужністю до 30 кВт сьогодні є найпопулярнішим варіантом для приватних будинків українською, адже термін окупності становить близько п'яти років.

 

За його словами, якщо встановлювати 30 кВт на даху, то потрібно виділити 200 кв. м. площі, а якщо на землі, то чотири-п'ять соток. Розміри однієї панелі складають два на один метр. На цю потужність потрібно встановити 100-110 панелей. Весь процес установки домашньої електростанції «під ключ» займає близько трьох місяців.

 

«В середньому споживання в домогосподарстві становить 250-300 кВт на місяць, тобто три-чотири тисячі кіловат на рік. При такому варіанті можна заробляти близько 4,5-5 тисяч доларів у рік, з урахуванням прибуткового податку », - сказав експерт.

 

Пікова активність виробництва енергії, за словами Перепелиці, припадає на травень, при цьому активна енергогенерація відбувається з квітня по вересень. У південних регіонах виробництво енергії сонця ефективніше, в західних - трохи менш рентабельне через тривалі періоди хмарної погоди.

 

Замовники перестали витрачатися на налагодження системи взимку, оскільки виробництво електрики в цей час року не окупить витрат на переобладнання. Як стверджує експерт, доцільно орієнтувати систему тільки на сонячні весняні та літні дні.

 

Абсолютное большинство установленных в украинских домохозяйствах солнечных панелей - китайского производства, поскольку они существенно дешевле, чем высококачественное оборудование производства США, Европы и Японии. Приятно, что в последнее время на рынок активно выходит продукция отечественного производства.

 

Кстати, на эту возможность - самостоятельно производить электроэнергию для себя - обратил внимание украинское правительство. В частности Премьер-министр Владимир Гройсман отметил запуск в феврале нынешнего года в родной для себя Виннице завода по производству солнечных батарей.

 

Таким чином, тепер будь-який українець може встановити домашню сонячну електростанцію, яка на всі 100% складається з обладнання вітчизняного виробництва. І таким чином зменшувати залежність від держави, імпортних енергоносіїв і при цьому заробляти досить-таки непогані кошти.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner