Кошик
38 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Установка сонячних батарей на даху

Установка сонячних батарей на даху

Комунальні платежі у нашій країні ростуть дуже швидко, тому питання зменшення споживання енергоресурсів стає все більш актуальним. Перехід на поновлювані джерела енергії дозволяє берегти природу, не загрязная її продуктами згоряння різних видів палива.

 

Вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

 

+38068626-16-53

 

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

 

Сонячні батареї виступають джерелом електричного струму, який виходить шляхом перетворення сонячного випромінювання, що надходить на пластини, в електроенергію.

 

Давайте розглянемо питання встановлення сонячних батарей в якості додаткового джерела електроенергії для приватного будинку або котеджу і з'ясуємо наскільки окупається дорожнеча такої установки. Почнемо з облаштування самої сонячної батареї.

 

Сонячна батарея складається з фотогенератора напівпровідникового типу, який перетворює енергію сонця в електрику, інвертора, завдяки якому струм перетворюється на змінний, тобто той, який використовується в електроприладах, контролера, який потрібен, щоб стежити за зарядом батареї і акумуляторних батарей для накопичення енергії протягом світлового дня і віддачі її споживачеві у вечірній иночное час.

 

За останнє десятиліття сонячні батареї в контексті їх установки на дахах приватних домоволодінь пройшли довгий шлях від чогось екзотичного, надзвичайного до простої буденності, яка зустрічається не так вже рідко.

 

Хоча в інших сферах, наприклад, в космонавтиці застосування технології монтажу сонячних електростанцій було досить звичайним явищем ще в середині ХХ століття. Але потроху сонячні електростанції стали досить звичайним явищем і практичним джерелом доходу їх власників і в Україні.

 

Сонячні панелі вже заполонили світ, вони встановлюються на фасади будівель, на стіни, але, як зазначає більшість фахівців, найбільш оптимальним місцем для монтажу сонячних батарей є дах. Адже саме тут забезпечується максимальна освітленість елементів.

 

Відомо, що на сьогодні є 2 типу для установки панелей на даху: це саме переробка самого даху; заміна частки покриття даху насоответствующие модулі (такі панелі схожі на черепицю).

 

Багато, хто думає, що така масштабна конструкція даху приватного будинку це громіздка і складна справа, але це не так.

 

Спеціально для даху були розроблені і впроваджені сонячні батареї, які зовні схожі з черепицею, коли їх встановлять. Такий вид фотомодулів нижче по вартості, на відміну від аналогічних звичайних панелей, а ось їх продуктивність вище на 10%. Суть даної конструкції полягає в тому, що батарею вбудовують в спеціальну форму і монтують на покрівлі. У підсумку, після впровадження цієї технології, покрівля виглядає як звичайна, покрита черепицею.

 

Установку сонячних панелей проводять зазавичай на даху, або на несучих конструкціях, призначених для подібних цілей.

 

Монтаж сонячної електростанції на плоский дах передбачає використання конструкції на основі алюмінієвого профілю сопорными елементами. Панелі монтуються в один або кілька ярусів, орієнтуючись в одній із площин, підводячись над поверхнею даху на відстань 3-5 сантиметрів. Це дуже важливо не тільки для того, щоб промені сонця падали під певним кутом, але і для того, щоб залишалася можливість циркуляції повітря.

 

Варто розуміти, що якщо мова йде про плоский дах, то, швидше за все, це висотний багатоквартирний будинок. Установка сонячної електростанції в такому випадку обійдеться дорожче, але буде сприяти поступовому переходу будинку в часткову або повну енергонезалежність, переваги якої згодом відчують всі жителі. Тому рішення повинне прийматися колективно. Монтаж і обслуговування сонячних панелей на плоскому даху набагато простіше, ніж на похилій.

 

У приватних будинках набагато частіше зустрічаються похилі даху, монтаж сонячних панелей на які здійснюється на алюмінієвий профіль, який кріпиться на опорі покрівлі. Кріплення повинне бути надійним і максимально стійким до впливу зовнішніх факторів. Більш дорогим, але і набагато більш ефективним, як ми вже згадували трохи вище, є кріплення панелей на систему, автоматично визначає положення сонця і регулюючи кут нахилу. Сьогодні експерти рекомендують залишати невеликий зазор між дахом та сонячним модулем, у разі коли установці проходить на плоскому даху. Такий метод необхідний для запобігання втрати продуктивності системи із-за нагріву фотоелементів.

 

Сам монтаж сонячної установки починається зі збору каркаса, використовуючи при цьому болти діаметром 6 та 8 мм Далі каркас фіксують за допомогою металевих куточків, для того щоб конструкція була міцною і з потрібним кутом нахилу. Фотомодуль підвішують до покрівлі, використовуючи спеціальні шпильки. Фахівці радять тримати у полі зору каркас при монтажі панелей, щоб запобігти її пошкодження. Перекоси в конструкції неприпустимі.

 

Крім вищезгаданого експерти відзначають, що краще не встановлювати на дах батареї темного кольору, так як на такій поверхні вони будуть надмірно нагріватися. Оптимальне рішення це панелей зі світлим покриттям, яке здатне відбивати промені. Адже саме таке розсіяне світло буде краще поглинатися панелями.

 

Так що в монтажі сонячних батарей на даху будинку є особливих складнощів. Однак, перш ніж приступати до такого процесу, треба пам'ятати певні правила і особливості самого процесу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner