Інвестиції в сонячну енергетику: з чого почати?
Інвестиція в сонячну енергетику - одна з найбільш вигідних і надійних інвестицій в Україні станом на сьогодні. Завдяки високим «зеленим» тарифом, на український ринок сонячної енергетики заходять інвестори зі всього світу.
За перший квартал 2019 року в експлуатацію було введено більше потужностей відновлюваної електроенергетики, ніж за весь попередній рік.
Загальний об'єм встановлених «зелених електростанцій» - 848 МВт, причому з них 684 МВт припадає на сонячні електростанції (СЕС).
Сьогодні «зелений тариф» становить 18 євроцентів за 1 кВт · год. Виплати здійснюються в гривні за середньозваженим курсом. Термін дії "зеленого" тарифу закріплений законом до 2030 року.
Прибутковість інвестицій у сонячну електростанцію становить 18-20% річних. Такий відсоток значно вище, ніж відсотки по депозиту у валюті або навіть доходи від здачі квартири в оренду. Саме тому сонячна енергетика є максимально привабливою сферою для інвесторів.
Стимулювати вільний ринок електроенергії в країні - ось призначення «зеленого тарифу». Сьогодні він є додатковою перевагою для инвестрорив, але очікується, що з новим законом відбудеться повний перехід на систему «зелених» аукціонів, коли держава буде оголошувати тендери на закупівлю електроенергії.
Адже інвестувати в сонячну енергетику - тренд у всьому світі.
Якщо ви зацікавлені такою інвестицією то вже зараз ви можете задати всі питання, що цікавлять вас, нашим консультантам по телефону:
+38 (068) 626-16-53
Перевагою сонячних панелей є той факт, що вони можуть виробляти енергію і приносити прибуток без всякого участі персоналу. Завдяки тому, що вам потрібно наймати на роботу штат обслуговуючого персоналу операційні витрати на генерацію одного кВт сонячної електроенергії досить малі.
Однак питання прибутковості та окупності станції залежить від обладнання. На довгострокову перспективу потрібно вибирати якісні панелі з високим рівнем ККД.
ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ ДЛЯ ФІЗОСІБ
Якщо ми говоримо про можливості інвестувати фізособам, то законом передбачена можливість встановлювати СЕС потужністю до 30 кВт.
Це дозволяє забезпечити своє домогосподарство електроенергією, а надлишок продавати державі за тарифом - 0,18 євро за 1 кВт · год.
Оптимальна кількість землі для розміщення сонячних панелей загальною потужністю 30 кВт - приблизно 400 м2 (так звані 4 «сотки»).
Тому фізичні особи, які сьогодні інвестують у будівництво власних станцій, - інвестують у свою енергонезалежність в майбутньому і забезпечують економію для сім'ї.
Щоб почати будівництво СЕС потужністю 30 кВт, потрібно мати хоча б
$6 тис, тобто приблизно 15% від загальної необхідної суми на придбання обладнання та монтаж. Це буде першим внеском для отримання кредиту в банку за спеціальними програмами підтримки проектів зеленої енергетики.
ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ ДЛЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ
«Зелений тариф» для юридичних осіб становить: 16 євроцентів за 1 кВт · год для СЕС розташованих на даху, 15 євроцентів за 1 кВт · год для наземних СЕС.
Коли ми говоримо про сонячної електростанції як про бізнес або об'єкті для перепродажу, то немає як такого середнього чека на реалізацію проекту. Все залежить від амбіцій, бажаної потужності, розміру земельної площі та інших факторів.
Але, якщо усереднити всі витрати, включаючи отримання ліцензії на продаж електрики в мережу, обладнання і т. д., то можна сказати, що встановити 1 кВт потужності буде коштувати близько $ 1 тис.
Зазвичай потужність промислових СЕС стартує з 1 мВт - це мінімальна потужність, при якій будівництво станції економічно вигідно. Для розміщення такої потужності в середньому потрібно 2 Га землі, щоб ряди модулів не затінювали один одного.
Закордонним інвесторам сьогодні цікаво купувати станції потужністю від 5-10 мВт і вище. При цьому ліквідність СЕС безпосередньо залежить від якості обладнання та репутації фірми-виробника.
Інвестувати у власну сонячну станцію завжди буде цікаво промисловим підприємствам, щоб забезпечувати внутрішні потреби в електриці і економити. Надлишки згенерованої електроенергії можна продавати в мережу і компенсувати за рахунок різниці збитки від покупки електрики в темний час доби. Як вже говорилося, щоб станція окупилася як можна швидше з мінімальними операційними ризиками, потрібно правильно підібрати обладнання.
Если покупать надежное оборудование с гарантией производителя, то доля вложений в панели и инверторы составит около 40-50% всей суммы инвестиций. Конечно, на рынке всегда найдется кто-то, кто предложит купить оборудование дешевле, но низкокачественные китайские панели стремительно теряют производительность в короткий период времени и поэтому скупой платит дважды.
На крепление и конструкции уходит примерно 10-15% общей суммы, еще 10-15% на работы по установке. Стоимость документации очень отличается от случая к случаю, многое зависит от местных органов власти.
При идеальных условиях и лояльной стоимости подключения к сети окупаемость станции мощностью 1 мВт составит 3,8-4 года. Обычно станция окупается за 4-5 лет. Срок окупаемости зависит от типа и качества оборудования. Впоследствии солнечные панели теряют производительность, но, в зависимости от типа, потеря производительности происходит по-разному.
Если и вы заинтересованы такой инвестицией то уже сейчас вы можете задать все интересующие вас вопросы нашим консультантам по телефону:
+38 (068) 626-16-53
Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.
Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!
Легко і просто з Solensys.
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?