Можна і потрібно: монтаж сонячних електростанцій до кінця 2019

Встигни встановити наземну сонячну електростанцію до нового року! Наземні сонячні електростанції можна монтувати до кінця 2019. Це дозволить врахувати інтереси тих, хто почав реалізовувати свої наземні сонячні електростанції, гарантуючи їх завершення протягом 2019.
За даними НКРЕКП, за перші три місяці 2019 році в Україні 67 нових об'єктів електроенергетики отримали можливість віддавати енергію в мережу за «зеленим тарифом» - пільговою ціною для поновлюваних джерел енергетики.
При бажанні власники приватних ділянок можуть розмістити на них сонячні панелі, виробляти енергію для електромережі і заробляти на цьому.
Однак якщо зараз обмеження на використання для цього землі немає (якщо вона має відповідне цільове призначення), то з прийняттям нових змін до законодавства це може змінитися.
Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) скасувала «зелений тариф» для побутових сонячних електростанцій (СЕС) потужністю до 30 кВт, розташованих на прибудинкових територіях, з 1 січня 2020.
Це рішення було прийнято на засіданні НКРЕКП в четвер 27 червня.
Згідно з матеріалами до засідання, НКРЕКП внесла зміни до постанови від 29 березня 2019 «Про встановлення« зелених »тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств», яким встановлено «зелений тариф» для побутових СЕС до 31 грудня 2029 потужністю до 30 кВт .
Це рішення набирає чинності з 1 липня 2019 року, але не раніше дня, наступного за днем його опублікування в офіційному друкованому виданні газеті «Урядовий кур'єр» і діє до 1 січня 2030 року.
У квітні Верховна Рада скасувала «зелений тариф» для побутових сонячних електростанцій, розташованих на прибудинкових територіях.
Передбачається, що домогосподарства можуть розміщувати малі сонячні електростанції (до 50 кіловат) на дахах та фасадах будинків, але не на землі.
Така позиція пояснюється тим, що 7500 домогосподарств, віддають електроенергію в мережу за «зеленим тарифом», повинні працювати для забезпечення власного попиту споживачів.
«Однак в Україні будівництво приватних СЕС переросло в високорентабельний бізнес, створює додаткове фінансове навантаження на інших споживачів на рівні 18 євроцентів за 1 кіловат-годину, так і погіршує нормативні показники якості електроенергії в мережі. Ситуація ускладнюється при низькому рівні власного споживання - коли станції встановлюються на недобудованих об'єктах, земельних ділянках », - міністра енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.
Також регулятор встановив «зелений» тариф для домашніх сонячних станцій потужністю до 50 кВт, встановлених на дахах і фасадах капітальних споруд, введених в експлуатацію протягом 2019 року, на рівні 540,74 гривні за кВт-год (без ПДВ).
При введенні в експлуатацію в період з 2020 року по 2024 «зелений» тариф складе 486 гривень кВт-год (без ПДВ) З сонячні станції потужністю до 50 кВт, введені в експлуатацію з 2025 року, будуть продавати в мережу електроенергію за тарифом 157, 26 гривні кВт-год (без ПДВ), що більш ніж в три рази менше від поточного «зеленого» тарифу.
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?