Відновлювана енергетика: чи є перспективи для інвестування
1 липня 2019 в Україні стартував другий етап переходу на новий ринок електроенергії. Цей етап передбачає створення певного «гарантованого покупця», який буде викуповувати електрика «зелених» електростанцій. Цим покупцем буде держава. До того ж, розрахунок буде здійснюватися за «зеленим» тарифом. А він в Україні є одним з найвищих в Європі.
Дещо пізніше після старту нового етапу переходу, президент Зеленський зустрівся з представниками бізнесу та ділових кіл в канадському Торонто.
Там він зазначив, що його команда завжди думає про майбутнє. А тому вони бачать зелену енергетику одним з ключових секторів економіки в найближчі роки. На думку президента, на сьогодні в Україні існують найкращі у світі умови для інвестування в зелену енергетику.
Також президент зазначив, що його команда має намір тільки покращити ці умови. Шляхом, наприклад, спрощення бюрократичних процедур і посилення захисту ваших інвестицій.
Нагадаємо, Верховна Рада 25 квітня 2019 ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії».
Закон передбачає впровадження «зелених» аукціонів з 2020 року і обов'язкова участь у них інвесторів сонячних електростанцій потужністю більше 1 МВт і вітроелектростанцій потужністю більше ніж 5 МВт.
За впровадження в Україні зелених аукціонів активно виступали міжнародні партнери. За їх словами, нова система стимулювання відновлюваної енергетики дозволить залучили значні інвестиції в галузь.
На зміни в політиці щодо «зеленої» енергії відгукнулися і підприємці, і експерти. Так, директор Energy і Utilities IT-компанії Luxoft Дмитро Вовчанський заявив, що закон про «зелений» тариф, безумовно, інтенсифікував надходження інвестицій в енергетику.
А про перспективи інвестицій та їх прибутковість розповіли Mind експерти KPMG Law Ukraine - радник Ярослав Чекер і юрист Вікторія Кулініч.
На їхню думку, в останні роки ми спостерігали швидкий і енергійний зростання виробництва «зеленої» енергії.
Експерти відзначають, що показовим у цьому плані був 2018. Так, протягом минулого року потужність об'єктів ВДЕ збільшилася більш ніж на 10% - до 1,5 ГВт. Така тенденція наводить експертів на думку про те, що темпи зростання потужностей ВДЕ будуть зберігатися в майбутньому.
Від так, збільшення потужностей ВДЕ призведе до зростанання потреби у відповідних заходах за диспетчеризації об'єднаної енергетичної системи (ОЕС) для збалансування попиту і пропозиції на ринку електроенергії і її стабільної роботи. Вирішити цю проблему можна шляхом забезпечення системи достатніми резервними, маневрові потужності і системами акумулювання електрики.
Виробники «зеленої» енергії широко використовують акумулювання енергії для масштабного зберігання електрики. Крім того, виробники надають необхідну потужність і додаткові допоміжні послуги, зокрема, регулювання частот, потужностей, здійснення аварійних запусків і надання резервного живлення і т. Д Також їх можуть використовувати не тільки суб'єкти господарювання, а й звичайні споживачі - фізичні особи.
На сьогоднішній день вам можуть запропонувати різні системи акумулювання енергії. Існує чимало різного виду батарей, маховиків, які працюють з системами стесненого повітря. Або гідроакумулюючими системами. І безліч іншого.
Вибір потрібно здійснювати у відповідності з конкретно ваших масштабів, до території, на якій плануєте їх встановлювати і враховуючи проблеми, які хочете вирішити.
Українська нормативно-правова база поки що не визначила такі системи. Тому не має детально передбаченої системи регулювання.
Незважаючи на це, Закон України «Про ринок електричної енергії» говорить про те, що держава всіляко сприяє виробництву енергії з альтернативних джерел. І зацікавлена в розвитку розподіленої генерації та обладнання для акумулювання електрики.
Крім цього, при використанні систем акумулювання передбачені певні бонуси. Так, ви можете отримати несподівані надбавки до «зеленим» тарифом.
Робота у цьому напрямку тільки починається, тому уряд може вибрати різні способи стимулювання, починаючи від звільнення від оподаткування імпорту обладнання для спорудження таких об'єктів і закінчуючи «зеленим» тарифом.
Якщо ви зацікавлені такою інвестицією то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:
+38 (068) 626-16-53
Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.
Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!
Легко і просто з Solensys.
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?