Кошик
38 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Домашні сонячні станції: скільки можна заробити

Домашні сонячні станції: скільки можна заробити

Кількість домашніх сонячних станцій в останні роки в Україні значно зросла. Візьмемо до прикладу динаміку зростання кількості за п'ять років: у 2014 році їх було по всій Україні тільки 20, то в 2019 році вже близько 12 000 український вирішили заробити на сонячній енергії.

Важливі і такі цифри: загальна потужність домашніх сонячних станцій 276 МВт станом на перше півріччя 2019 року. Цю сферу також дуже інтенсивно інвестують вони перевищили 240 млн євро.

Для того, щоб зрозуміти суми, які може вам принести домашня сонячні станція, потрібно спочатку з'ясувати які сонячні станції називають домашніми.

Так, законодавство України дозволяє споживачам встановлювати домашні умови станції потужністю до 50 кВт.

Перш ніж відкрити такий энергообъект, а згодом і отримувати «зелений» тариф, всім бажаючим потрібно володіти документами на право власності на домоволодіння. Також необхідно мати договір на електропостачання.

Ставка за стандартне підключення в кожному регіоні України різна. Вона залежить від ступеня потужності підключення і категорії надійності електропостачання. Не менш важливим є і розташування станції. Ставка враховує, де підключається сонячна станція в місті або селі.

Для роботи сонячної станції необхідно встановити двонаправлений лічильник. Якщо у споживача 1-фазне підключення, то ціна на такий пристрій від 4 тис. грн, якщо 3-фазне лічильника ціна вже буде від 9 тис. грн.

Звичайно ж, термін установки залежить від потужності сонячної станції та особливості її розміщення. Ось, наприклад, сонячну станцію на 10 кВт в середньому можна встановити за 4-5 днів.

Договір про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом укладається з постачальником універсальних послуг, який працює в регіоні.

Як правило, після монтажу сонячної станції її власник подає спеціальну заяву-повідомлення, до якого додає:

копію права власності на домогосподарство;

копію договору на електропостачання;

технічну документацію на встановлене обладнання (інвертор і сонячні батареї).

Після оплати рахунку за облаштування вузла обліку, протягом трьох днів технічні фахівці його підключають, і вже в термін від 3 до 5 днів, за законодавством, договір купівлі продажу електроенергії за «зеленим» тарифом повинен бути підписаний.

Сонячні батареї і інвертор ось основні елементи сонячної станції. На ринку є великий вибір такого типу обладнання. Різні пропозиції від українських, європейських, американських і китайських виробників. Потрібно врахувати, що в середньому вартість 1 кВт вашої сонячної станції буде десь в межах 700-800 євро.

Як прокоментував директор Департаменту відновлюваної енергетики Держенергоефективності Юрій Шафаренко: «Сонячна станція потужністю 30 кВт в середньому за рік може виробити близько 33 тис. КВт год. електричної енергії. Виробництво електроенергії в літні місяці може знаходитися в межах 5 тис. КВт год, а в зимові до 1 тис. кВт год.»

 

За словами Юрія Шафаренко: «Давайте візьмемо середнє споживання домогосподарств близько 250 кВт год щомісяця, в рік це вийде -3 тис. КВт ч. Ви вирішили, наприклад, побудувати на даху сонячну станцію потужністю 10 кВт, розгорнута на південь. так ось, за рік така станція буде виробляти близько 11-12 тис. кВт год електроенергії, тобто за цей час по «зеленому» тарифу, який на сьогодні становить 18,09 ct за кВт год, можна буде продати 9 тис. кВт / год електричної енергії на 1630 євро. В середньому, на думку фахівців, окупність сонячної електростанцій потужністю 10 кВт становить близько 5 років».

 

Якщо ви зацікавлені такою інвестицією то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

 

+38 (068) 626-16-53

 

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

 

Легко і просто з Solensys.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner