Радіоактивні притягують блискавки: розвінчуємо 5 міфів сонячної енергетики

Людей, які зацікавилися інвестиціями в домашню сонячну електростанцію, часто зупиняють стереотипи і міфи, які сформувались у нашому суспільстві. Хтось побоюється дорогого монтажу або обслуговування, хто-то сумнівається в ефективності в похмурі дні. Наш матеріал покликаний розвінчати деякі хибні уявлення про сонячній енергетиці або альтернативніх джерелоах енергії вцілому. А якщо ви зацікавилися такою інвестицією, то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:
+38 (068) 626-16-53
Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.
Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!
Легко і просто з Solensys.
Міф №1 Людству не потрібно шукати альтернативні джерела енергії. Використання альтернативної енергетики - вигадка нашого часу
З найдавніших часів людство користувалося природними видами енергії: гріло воду на сонці, використовували енергію, яку створювали водні млини, використовували силу і енергію вітру під час мореплавства, люди обігрівали приміщення біопаливом - деревиною або очеретом.
Сьогодні з'явилися інструменти, які дозволяють перетворювати природну енергію, витоки якої нас оточують, більш доступну та зручну для нас електричну енергію і тепло, які ми можемо використовувати в повсякденному житті.
Довгий час людство отримувало тепло і енергію шляхом спалювання викопного палива - вугілля, нафти, газу. Продукти згоряння - вуглекислий газ, метан та інші, потрапляючи у повітря, шкодять екології та призводять до негативних кліматичних змін. Крім того, запаси викопного палива не є нескінченним ресурсом. Тому ціни на нього весь час зростати, підвищення попиту ставати причинами міжнародних конфліктів і внутрішніх політичних криз. Оскільки це впливає на тарифи, на ціноутворення тощо.
У XX столітті з'явився шанс добувати енергію в процесі розпаду атомів деяких речовин. Атомна енергетика, а мова йде про нього, безпосередньо не супроводжується викидами парникових газів. Але має багато інших недоліків - високий ризик масового ураження у разі аварій на АЕС, необхідність захоронення радіоактивних відходів і створення для них спеціальних саркофагів, які все одно не захищають від радіоактивних випромінювань.
Міф №2 Розвинені країни світу продовжують купувати традиційні види палива, не думаючи над розвитком альтернативної енергетики
Фактично кожна країна Європи і ЄС в цілому, а також Китай, Японія, США національні доктрини в енергетичній галузі, які дозволять зробити внутрішні енергетичні ринки максимально незалежними від зовнішніх впливів і декларують, що будуть знижувати обсяги викидів парникових газів, забруднюючих речовин і зменшувати використання викопних ресурсів.
Кількість сонячних електростанцій в світі перевищує сотні тисяч. До найбільших відносяться: сонячна електростанція в Kamuthi. Вона має потужність 648 МВт, якої вистачить приблизно на 150 000 будинків. Розташування електростанції - Індія. Сонячна електростанція Topaz Solar Farm. Ця масштабна електростанція знаходиться в Америці, штат Каліфорнія. Її потужність - 550 МВт. Сонячна електростанція Agua Caliente. Вона знаходиться також в Америці, штаті Арізона.
В Україні найбільш потужна сонячна станція знаходиться в місті Токмак, це Запорізька область. З точки зору екологічності вона замінює близько 24 тис. Тонн викидів вуглекислого газу в атмосферу.
Міф №3. Сонячні електростанцій можуть зашкодити навколишньому середовищі
Використання сонячних електростанцій не вимагає залучення екологічно небезпечних речовин. Енергія генерується з допомогою фізичних процесів без викидів залишок, навпаки, залишки - і є отриманої електроенергією.
Електрика, яка отримується від застосування сонячних батарей, не шкодить атмосфері, а її вплив не зачіпає:
- Тваринний світ.
- Природне навколишнє середовище.
- Водні ресурси.
- Людське існування і здоров'я.
Єдине питання, що робити з сонячними панелями після закінчення строку їх ефективної експлуатації (35 років). Основою такого питання є відсутність досконалої технології у переробці сонячних панелей (станом на 2019). Проте технології не стоять на місці. Один з варіантів - це повторне використання кремнієвих пластин і полімерних комплектуючих при будівництві автомобільних доріг, у подальшому таке покриття зможе виконувати основну функцію і генерувати електричну енергію.
Згідно з європейським законодавством, згідно з яким змінюють українською у сфері енергетики, використані модулі повинні бути зібрані і піддані переробці. Сучасний процес переробки сонячних батарей може відновити до 90% скла, придатного для використання в нових продуктах, і до 95% напівпровідникових матеріалів для використання в новому виробництві, в тому числі фотоелементів для сонячних батарей.
Міф №4. Сонячні батареї важко встановлювати і складно обслуговувати
Оскільки сонячні панелі не мають рухомих частин і є дуже надійними, більшість з них проходить свій 35-річний «рубіж» гарантії і працює далі. Обслуговування сонячних панелей відбувається за допомогою простих і нешкідливих дій, процесів (ремонт, миття панелей водою).
В подальшому після закінчення терміну використання сонячних батарей земельну ділянку може бути на 100% рекультивована і використовуватись у господарських цілях. Обслуговування сонячних панелей відбувається за допомогою простих і нешкідливих дій, а також процесів (ремонту, миття панелей водою). Як показує досвід, деякі власники не турбуються про регулярне прибирання та вирішують це питання за допомогою дощу.
Міф №5. СЕС випромінюють радіацію і притягують блискавки
В сонячних панелях немає нічого, що може бути джерелом проникаючого випромінювання. Жодних Х, Альфа, Бета або Гамма-частинок.
Удар блискавки може викликати будь-провідник (наприклад, дерево, лінії електропередач, металеві конструкції тощо). Щоб цього не сталося на промислових та приватних сонячних об'єктах будується система блискавкозахисту, яке є обов'язковим для СЕС.
Сподіваємося, тепер ви точно володієте достатньою кількістю інформації, щоб не сумніватися в безпеці і раціональності використання сонячної енергетики. А якщо ви зацікавилися такою інвестицією, то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:
+38 (068) 626-16-53
Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.
Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!
Легко і просто з Solensys.
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?