«Сьогодні — найкращий час для встановлення домашньої сонячної електростанції»: кажуть експерти
До недавнього часу імпорт енергетичного обладнання для сонячних електростанцій мав ряд пільг і скасовувався від сплати ПДВ. Зараз же фінансовий комітет ці пільги скасовує.
Звучить незрозуміло? «Я просто розмірковую над інвестицією в сонячну електроенергію, чому мені важлива ця новина?», - запитуєте ви себе. Зв'язок полягає в тому, що скасування пільг призведе до подорожчання обладнання. Тому, якщо хочете інвестувати в домашню сонячну електростанцію адекватні гроші - це треба робити зараз.
Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України повідомляє, що 16 січня 2020 у вечірньому засіданні ВРУ нардепи прийняли в цілому законопроект No 1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві».
Цей законопроект передбачає скасування пільг імпортерам енергетичного обладнання для «зелених» електростанцій.
Всього за такий документ проголосували 283 парламентарія. Закон прийнятий з численними техніко-юридичними правками. Поки остаточного тексту документа немає.
Саме із-за прийняття цього закону, експерти компанії Solensys стверджують: «сьогодні - найкращий час для встановлення домашньої сонячної електростанції».
Напередодні цієї події народний депутат Андрій Герус прокоментував ситуацію зі скасуванням пільг у своєму Facebook-блозі.
Насамперед Андрій Герус повідомив про те, що комітет з питань податкової та фінансової політики підтримав скасування пільг. Ці пільги були стимулом для розвитку сонячної енергетики в Україні. Так, раніше імпорт енергетичного обладнання для сонячних та вітроелектростанцій звільнявся від сплати ПДВ.
Також депутат зазначив, що зовсім скоро в парламенті буде розглядатися законопроект No 1210. Андрій Герус сподівається, що за цей законопроект із відповідними поправками комітету депутати проголосують масово.
З'ясуємо, що ж було в світі імпорту енергетичного збереження раніше. У період, коли потрібно було популяризувати та підтримувати альтернативні паливні джерела держава запровадила низку пільг і методів стимулювання розвитку «зеленої» енергетики в країні.
Так, пільги стосувалися частин майбутніх сонячних електростанцій. Також матеріалів, обладнання, засобів вимірювання і контролю.
Решение об отмене этой льготы должно помочь привлечению крупной суммы средств в государственный бюджет. Так, по мнению Андрея Геруса, полезными эти льготы были только компаний, которые строили СЭС и ВЭС и запускались по самым высоким в мире «зеленых» тарифах. Также депутат утверждает, что от этой льготы страдали украинские производители оборудования.
Министерство финансов отмечает, что более 10% показателей по НДС не было достигнуто из-за льгот для импорта. Герус же озвучивает сумму в 10 млрд гривен, которые не поступили в буджет из-за отмены льготы.
Однак тим, хто зацікавлений у встановленні домашньої електростанції, вигідніше придбати обладнання на умовах наявності пільги. Адже через її скачування ціни на обладнання збільшаться.
Депутати стверджують, що такі зміни підуть на користь вітчизняним виробникам обладнання для сонячних електростанцій. Але не подорожчають та їх комплектуючі, важко передбачити.
- Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержанииСолнечные батареи станут гарантом вашего приятного отдыха на даче!Время дачи наступило: как сэкономить на ее содержании
- Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?От 10 июня весь украинский интернет гудит о том, что Кабинет Министров Украины одобрил проект меморандума о взаимопонимании по урегулированию проблемных вопросов в сфере возобновляемой энергетики в Украине.Что означает «зеленый» меморандум для частных солнечных электростанций?