Кошик
38 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Українським стартапом по виготовленню «сонячних» жалюзі зацікавився весь світ

Українським стартапом по виготовленню «сонячних» жалюзі зацікавився весь світ

Оплачувати комунальні послуги пересічному українцеві сьогодні вкрай дорого. Для того, щоб мінімізувати витрати на це дороге задоволення люди все частіше звертаються до безкоштовного ресурсу - сонцю.
 

Сонячні батареї на дахах будинків встановлюють власники особняків. А от мешканцям багатоквартирних будинків з цим трохи складніше. На щастя, зручне і недороге вирішення цієї проблеми запропонував українець Євген Ерік.
 

Його стартап по виготовленню сонячних жалюзі називається SolarGaps, і тепер він вже встиг прославити на весь світ.
 

Євген почав роботу над створенням девайса, який би допомагав зменшувати витрати на електроенергію ще в 2015 році. Чоловік не приховує своєї расположености до Ілону Маску і альтернативної енергетики в цілому, і вважає, що енергоефективні рішення повинні бути не тільки економічними, але і красивими, як у Tesla.
 

Винахід автора повинен був бути максимально комфортним для тих квартир і будинків, де з різних причин не зручно встановлювати повноцінні сонячні панелі на даху. Саме тому він обрав жалюзі. Адже це не тільки компактний, але і не вимагає спеціальних навичок або інструментів при монтажі. В ногу з часом йде і рішення Євгена про управління гаджетом з смартфона, за допомогою спеціальної програми.
 

Такі розумні жалюзі монтуються на віконні жалюзі з внутрішньої або зовнішньої частини віконного отвору. Розміщення звичайних сонячних модулів на площинах вікон не дає достатнього ККД, адже промені світла падають на панелі не під прямим кутом. Саме тому необхідно зміна кута нахилу панелі до сонця.

Модулі - жалюзі роблять приміщення абсолютно незалежним від зовнішніх електричних мереж, перетворюють сонячне випромінювання в теплову і електричну енергію. Потужність SolarGaps на квадратному метрі віконного отвору досягає 150 Ватт при зовнішньому розміщенні жалюзі і до 100 Ватів при внутрішньому.
 

«Так жалюзі SolarGaps, встановлені в трикімнатній квартирі з вікнами, що виходять на південь, здатні виробляти до 600 Ватт на годину або близько 4 кВт в день, а це 100 кВт в місяць, - стверджує Євген. - Середнє споживання квартири коливається від 100 до 250 кВт на місяць ».

Для того, щоб електроприлади в квартирі працювали перетворювач зберігає одержувану енергії і направляє її в мережу. При надлишку енергії її можна зберігати, а також накопичувати. Існує можливість реалізувати її за зеленим тарифом. Вартість кіловата при споживанні - 1,8 грн, при продажу електроенергії за "зеленим" тарифом - 4 грн.
 

Перший прототип Євген розробив за власні кошти. У 2016 році компанія «Ефективні інвестиції» бізнесмена Ігоря Ліскі вклала в проект $ 200 тис., завдяки чому оцінка стартапу досягла $ 1 млн. загальний обсяг інвестицій в SolarGaps досяг $ 500 тис. Також SolarGaps пройшов відбір у IoT Hub Kiev.
 

У 2017 році «сонячні» жалюзі з'явилися на платформі Kickstarter. Під час кампанії планувалося зібрати $ 50 тис., але фінальна сума виявилася удвічі більше - $ 102 тис. За кілька місяців компанія вийшла на платформу Indiegogo, де теж отримала визнання. Загалом користувачів цих ресурсів пожертвували на розробку понад $ 142 тис. І оформили сотні попередніх замовлень.

В рамках першого етапу європейської програми з фінансування науки та інновацій Horizon, SolarGaps стала однією з українських компаній, які отримали грант у 50 тис. Отримані кошти були витрачені на сертифікацію в Євросоюзі і лабораторні дослідження.

Зараз 1 кв. м «сонячних» жалюзі коштує в середньому $ 390, найдорожча частина конструкції - електричний двигун. Гаджети для кожного замовника виготовляються за індивідуальними мірками. Але вартість може коливатися в залежності від розміру жалюзі.

Несмотря на то, что сначала SolarGaps планировались только как устройство для домашнего использования, выяснилось, что они интересны и для бизнеса, в частности владельцам торговых или офисных центров. И это вполне закономерно, ведь жалюзи механически защищают помещение от солнечных лучей, что позволяет избежать перегревания. А энергию можно использовать для питания кондиционеров, автоматически снижает затраты на эксплуатацию.

На сьогоднішній день, замовниками SolarGaps є в основному приватні користувачі. Але в майбутньому компанія планує зосередитися на бізнесі. У компанії вже є підписаний контракт на облаштування «розумними» жалюзі великого торгового центру в Києві, а також схожі запити з Європи і Близького Сходу.

Прагне стартап також завоювати глобальний ринок. Євгенія Еріка бачить особливу перспективу в сонячних і теплих країнах.

Виробництво, на думку Євгена, також не варто зосереджувати тільки в Україні, незважаючи на те, що економічно ця модель є виграшною. Він сподівається налагодити так звану ліцензійну модель, коли продукцію за технологією SolarGaps будуть виробляти різні підприємства по всьому світу. Пілотний проект такого виробництва вже запустили в Чехії, але на його повноцінне розгортання потрібні 6-12 місяців.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner