Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

На землі, на дахах, на фасадах: повернення «зеленого» тарифу для всіх домашніх сонячних електростанцій.

На землі, на дахах, на фасадах: повернення «зеленого» тарифу для всіх домашніх сонячних електростанцій.

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №10357, яким визначається порядок розрахунку «зеленого тарифу» для всіх домашніх сонячних електростанцій незалежно від розміщення і встановленої потужності. Про це свідчить інформація на сторінці закону на сайті Верховної ради.

 

У документі йдеться про те, що розміщувати сонячну станцію приватні домогосподарства можуть і на даху, і на землі. Її потужність може становити до 30 кВт.

 

Також новий законопроект вирішує питання співвідношення тарифу СЕС, для станцый, розташованих на земельних ділянках, які були введені в експлуатацію до набрання чинності Закону України № 2712.

 

Документ також допомагає врегулювати розмір «зеленого» тарифу для потужних станцій (до 150 кВт).

 

Перед тим, як законопроект потрапив на підпис до президента, його проект підтримали 243 народних депутата. Своїм підписом президент повністю скасував норми закону, який був прийнятий у квітні 2019 року. Він забороняв нараховувати власникам домашніх СЕС підвищений тариф за продаж ними електроенергії в енергомережі.

 

Тоді цей закон викликав хвилю обурення серед українців. Адже кількість людей, які інвестували в установки сонячних панелей з кожним роком зростає. До того ж, більшість власників домашніх розраховують на те, що кошти з часом повернуться саме завдяки продажу електрики державі.

 

Якщо ви зацікавлені такою інвестицією то вже зараз ви можете задати всі питання, що цікавлять вас, нашим консультантам по телефону:

+38 (068) 626-16-53

 

Документ також передбачав запровадження аукціонів з 2020 року і обов'язкове введення в дію сонячних електростанцій потужністю більше 1 МВт і вітроелектростанцій більше 5 МВт (або однієї з турбін).

 

Незважаючи на песимістичні настої ще в квітні 2018 експерти переконували в тому, що за умови розміщення станцій на дахах і фасадах капітальних споруд, власники матимуть право на виплати по «зеленому» тарифу, але тільки з частини СЕС.

 

Після прийняття закону в квітні експерти навіть говорили про те, що президент повинен накласти на нього вето. Він порушував конституційні права громадян.

 

Також громадські активісти та представники Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг говорили про те, що ніхто й ніколи не взяв би подібний закон, якщо б він створював незручності таким монополістам, як Ахметов чи Мартиненко.

 

Отже, після хвилі обурень, 3 червня в Раді зареесрувалы узагальнений законопроект, який гарантував «зелений» тариф власникам сонячних електростанцій.

 

 

А вже 11 липня Верховна Рада прийняла законопроект №10357 і повернула власникам малих наземних сонячних електростанцій гарантії отримання «зеленого» тарифу.

 

Якщо ви зацікавлені такою інвестицією то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

 

+38 (068) 626-16-53

 

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

 

Легко і просто з Solensys.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner