Кошик
38 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Від енергонезалежного будинку до бізнесу на продаж електроенергії

Від енергонезалежного будинку до бізнесу на продаж електроенергії

Підприємець з Київщини В'ячеслав Мижарьов був одним з перших, хто встановив сонячну електростанцію в приватному будинку. До такого кроку його спонукали віялові відключення електроенергії, в 2014 році були досить частим явищем.

 

Тому, прагнучи енергетичної незалежності для своєї родини, він встановив на даху будинку сонячну електростанцію потужністю 3 кВт.

 

Якщо ви прагнете до енергетичної незалежності, то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+38068626-16-53

 

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

 

Спочатку вона планувалася лише для власних потреб. Однак згодом В'ячеслав зрозумів, що продаж електроенергії за «зеленим» тарифом - це прибутковий бізнес та встановив ще одну електростанцію потужністю 20 кВт.

 

«Я хотів вирішити питання з частими перебоями електроенергії. Маючи близько 5 років досвіду роботи з електрогенераторами, знову встановлювати їх не хотів. Це річ, яка ламається, потрібно міняти масло, свічки, привозити бензин. У той час сонячні панелі були нетиповим рішенням, але мені це було цікаво», - зазначає В'ячеслав Мижарьов.

Він був одним з перших в Київській області, хто встановив сонячну електростанцію в будинку. В кінці 2014 року в Україні був лише 21 власник приватних сонячних електростанцій.

 

Протягом останніх років їх кількість значно зросла. За підсумками 2017 тільки в Київській області їх вже понад півтисячі.

 

В'ячеслав Мижарьов на початку 2014 роки вклав у сонячну електростанцію близько 7 тис. доларів. Проектував і встановлював електростанцію самостійно, адже в той час кваліфікованих підрядників було складно знайти.

 

Установка складалася з 12 панелей, потужністю 250 Вт, інвертора і 4 акумуляторів. Цього вистачало для того, щоб забезпечити безперебійним живленням в разі відключення електроенергії найважливіші прилади - котел для опалення, інтернет-модем і водопостачання.

 

«У 2014 році моя сонячна електростанція на 3 кВт коштувала приблизно стільки ж, за скільки зараз можна придбати електростанцію потужністю 10 кВт», - говорить В'ячеслав.

Власник електростанції підкреслює, що забезпечити автономним живленням усі прилади - дуже дорого, адже в електростанціях такого типу найдорожчими елементами є акумулятори.

 

«Вартість бронювання вважається в кіловатах. Якщо встановлювати свинцево-кислотні акумулятори, то вартість 1 кВт буде становити 500-600 доларів. Літій-іонні коштують удвічі дорожче. Якщо потрібно зарезервувати 10 кВт, то до цього доведеться додати ще вартість потужного інвертора і сума вийде досить великий», - говорить В'ячеслав Мижарьов.

 

Потужності електростанції на 3 кВт вистачає для того, щоб забезпечувати потреби будинку і продавати електроенергію в мережу.

 

«Зараз я їм 100-200 кВт / год в місяць, а інші віддаю в мережу. Система побудована таким чином, що якщо зникає світло, то всі станції працюють на будинок. Але зараз світло зникає дуже рідко. Будинок споживає дуже мало. Основні споживачі електроенергії - два електромобіля», - каже власник електростанції.

 

Станція підключена до онлайн-моніторингу та всі параметри її роботи можна контролювати з мобільного телефону

 

В 2014 році, коли В'ячеслав встановив першу електростанцію, «зелений» тариф становив 857 грн за 100 кВт / год. Вже з середини липня тариф став майже вдвічі менше.

Однак це не стало перешкодою для власника і він вирішив встановити ще одну електростанцію - спеціально для того, щоб продавати електроенергію державі за «зеленим» тарифом.

 

«Зелений» тариф - фіксована ціна, за якою оптовий ринок електричної енергії України зобов'язаний купувати електроенергію, вироблену з альтернативних джерел.

 

«Зелений» тариф для приватних електростанцій потужністю до 30 кВт, підключених з початку 2017 року до 31 грудня 2019, становить 587,05 грн за 100 кВт / год (без ПДВ).

 

«Я викупив у сусіда невелика земельна ділянка, встановив там сонячну електростанцію потужністю 20 кВт і почав продавати електроенергію за «зеленим» тарифом. Зараз планую розширити до 30 кВт», - зазначає В'ячеслав Мижарьов.

Прогнозована окупність електростанції - близько 5 років. При цьому система майже не вимагає обслуговування.

 

«Я отдаю электроэнергию в сеть, когда есть избыток, а из сети получаю, когда ее не хватает. Например, зимой электростанция генерирует лишь 10% от своей мощности. Этот вопрос взаиморасчета», - говорит владелец электростанции.

 

Проблем с подключением к общей сети у Вячеслава не было, а «Киевоблэнерго» ежемесячно выплачивает деньги за проданную электроэнергию. Электростанция приносит стабильную прибыль с марта по октябрь.

 

Всего за последние три года в Украине установили более 3 тыс. Частных солнечных электростанций.

 

Їх кількість продовжує зростати, адже «зелений» тариф у 3,5 рази вище звичайного. Незважаючи на те, що держава зобов'язана купувати "зелену" електроенергію, це стало вигідним бізнесом

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner