Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Чому в Україні стрімко розвивається сонячна енергетика?

Чому в Україні стрімко розвивається сонячна енергетика?

В Україні спостерігається справжній бум будівництва сонячних електростанцій. А якщо Вас цікавить встаовлення сонячної електростанції на приватному будинку, то вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+ 38068626-16-53

 

Наша компанія також надає безкоштовні прорахунки необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

 

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!За даними Держагентства з енергоефективності та енергозбереження, за останні три з половиною роки в них інвестовано приблизно €500 млн.

 

Всеукраїнська потужність збільшилася вдвічі - до майже 1 тис. МВт. За темпами зростання в 2017году, українська сонячна енергетика входить в десятку кращих в Європі. Про це йдеться у випуску економічного тижневика Перша Смуга.

 

Як розповів голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, в Україні ціна за один кіловат-годину виробництва електричної енергії сонця становить 15 євроцентів, у той час як у Німеччині це приблизно 7-8 євроцентів. У деяких країнах ціна доходить навіть до 4 євроцентів.

 

Вже влітку було оголошено про кількох проектів будівництва сонячних електростанцій. Одна з них - потужністю 10 мегават - побудує в Житомирі словенська компанія Riko. Загальна вартість проекту трохи перевищує € 10 млн. З них € 3 млн - це грант уряду Словенії. Решта - кредит.

 

«Зазвичай окупність таких проектів приблизно 5 років. Але за умови, що комунальне підприємство повертає ПДВ собі в бюджет і те, що тут є складова гаранта, то ми вважаємо, що проект має окупитися менше ніж за 4 роки», - зазначив регіональний директор Riko Андрій Подбевшек.

 

За словами мера Житомира Сергія Сухомлина, чотири роки - і €1,8 млн в рік - це ті гроші, які або через комунальне підприємство, або через податок на прибуток, щорічно отримувати бюджет міста.

 

Сонячні електростанції в Житомирі не є великим проектом. Але, як стверджують в Держенергоефективності, саме із-за таких проектах місцеві громади, які зараз отримали кошти від децентралізації, побудувати багато нових електростанцій.

 

Весь світ намагається розвивати невеликі проекти - до 50 МВт, коли заходять переважно локальні інвестори та фонди.

 

«На такі проекти значно легше шукати кошти, вони поширені по всій Україні, а значить менше потрібно ліній електропередач, для того щоб транспортувати цю електричну енергію, а значить менше втрат, а значить менше інвестицій в лінії», - пояснює голова Держенергоефективності.

 

Втім, в Україні реалізують і значно більші проекти.

 

«Мы за ближайшие полтора года хотим довести долю до 500 МВт. У нас уже в достаточно активной фазе один проект. Это 200 МВт в Днепропетровской области. Мы с китайской компанией СМЕС подписали контракт в начале этого года, в апреле месяце. Строительство идет активно, вот уже сваи начали забивать», - рассказывает директор Wind Power компании Виктория Сиромятова.

 

Объяснением такой активности инвесторов есть законопроекты, в которых предлагается отказаться от высокого тарифа для солнечной энергетики, а для ее реализации ввести аукционы.

 

«Чтобы изменить определенным образом эту ситуацию, пока зарегистрировано восемь законопроектов. Посмотрим, как будет развиваться ситуация. Но на сегодняшний день и до 2020 года у нас действует установленный сегодня зеленый тариф. И только в 2020 году предполагается его снижение на 10%», - отметил председатель Ассоциации потребителей энергетики и коммунальных услуг Андрей Герус.

 

В Держенергоефективності сподіваються, що аукціони для проектів введуть вже в наступному році. Для вітрових електростанцій потужністю від 20 МВт, сонячних - від 10. Для проектів, побудують досі, і далі буде діяти високий «зелений тариф». Тому, найближчим часом компанії постараються реалізувати більше нових проектів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner