Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Кількість українців, які заробляють на сонячній енергії стрімко зростає

Кількість українців, які заробляють на сонячній енергії стрімко зростає

За минулі три роки українці інвестували майже 52 млн євро на будівництво сонячних електростанцій. Компанії, які працюють в сонячній енергетиці, називають цей напрямок перспективним, в Обеленерго свідчать цифрами попит на сонячні електростанції, а їх власники кажуть, що це хороша інвестиція. Завдяки сонячним панелям домогосподарства самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а її надлишок продають в загальну мережу за «зеленим тарифом», маючи додатковий заробіток.

Про це заявив директор департаменту поновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко: «Якщо брати початок 2015 року, то в країні налічувалося всього 40 домогосподарств, встановили сонячні панелі на дахах будинків. Сьогодні, станом на кінець I кварталу 2018 року, таких домогосподарств вже 3553, - навів статистичні дані Шафаренко.

За словами чиновника, можливість продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії також стимулює домогосподарства до раціонального енергоспоживання: тобто встановлювати світлодіодне освітлення, купувати електротехніку з високим класом енергоефективності тощо.

Він також повідомив, що станом на кінець першого кварталу 2018 року в Україні встановлено 1534 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. З них понад 50%, а саме - 841 МВт - це сонячні електростанції. В Черкаській області, наприклад, енергію сонця генерують електростанції 82 домогосподарств та 5 підприємств.

Стрімке зростання популярності сонячної електроенергії почався влітку 2015 року. Тоді Президент України Петро Порошенко підписав законодавчі зміни, які врегульовують умови виробництва електроенергії з альтернативних джерел. Зокрема, щоб заохотити населення переходити на поновлювану енергетику, було визначено так званий «зелений» тариф - ціна, за якою держава зобов'язана купувати надлишок «зеленої» електроенергії.

___

Вже зараз ви можете задати всі ваші питання відносно подключениея сонячних панелей у вашому домогосподарстві, нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

___

За даними Держенергоефективності, за останній рік близько 2 тисяч сімей встановили сонячні панелі. В цілому з 2015 року сонячну енергію почали використовувати 3010 домогосподарств. Індивідуальна потужність приватних сонячних електроустановок до 30кВт, а загальна - 51 МВт. Сьогодні їх власники можуть продавати електроенергію за 18,09 євроцентів / кВт · год. При цьому «зелений» тариф прив'язаний до курсу євро.

«Стрімкий попит населення на« сонячну »електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 Законом України № 514-VIII, яким надано вигідний« зелений »тариф з прив'язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені в сонячні панелі беззастережно по інфляції », - прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За словами фахівців, переваги сонячних електростанцій в їх безпеки для навколишнього середовища, абсолютну безшумність і автономності. Це хороший варіант для віддалених господарств і маленьких сіл, а також освітніх та медичних закладів, і таким чином можуть економити на традиційному электрообеспечении.

Але щоб почати заробляти на енергії сонця, слід спочатку вкласти кошти. «Зараз ми створюємо інвестиційні проекти. У кожної громади вони різні. У Вакуливський громаді - це сонячні батареї. Для того, щоб їх встановити, потрібно 1-2 роки. Сонячна електростанція дає 7 млн грн доходу на рік з гектара. Якщо вона буде розміщена на території громади, орендна плата за землю буде надходити до бюджету громади. Також з'являться нові робочі місця », - розповів Артур Шевцов, голова Вакуливськои ВІДГ на Дніпропетровщині.

Загалом, якщо простежити світові тенденції, можна помітити активний розвиток відновлюваних джерел енергії та поступового заміщення ними традиційної генерації. У 2015 році світові інвестиції у відновлювану енергетику склали рекордні 349 млрд дол. Частка відновлюваної енергетики в знову встановлених потужностях у світі вперше склала більше 50%. В ЄС аналогічний показник за підсумками 2016 склав 87%. Заміщення традиційної генерації відновлюваної, дотримання високих європейських стандартів поновлюваних джерел енергії передбачено Угодою про асоціацію Україна - ЄС.

В соответствии с требованиями директивы №2009 / 28 / ЕС о содействии использованию энергии из возобновляемых источников, был утвержден Национальный план действий по возобновляемой энергетике до 2020 года. В плане указано, что доля энергии, полученной из ВИЭ, к 2020 году достигнет 11%. Это позволит заместить более 10 млрд куб м газа. А в соответствии с недавно принятой Энергетической стратегии Украины, до 2035 года возобновляемая энергетика в Украине достигнет уровня 25% в общей структуре производства электрической энергии.

___

Вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner