Кількість українців, які заробляють на сонячній енергії стрімко зростає
За минулі три роки українці інвестували майже 52 млн євро на будівництво сонячних електростанцій. Компанії, які працюють в сонячній енергетиці, називають цей напрямок перспективним, в Обеленерго свідчать цифрами попит на сонячні електростанції, а їх власники кажуть, що це хороша інвестиція. Завдяки сонячним панелям домогосподарства самостійно генерують електроенергію для власних потреб, а її надлишок продають в загальну мережу за «зеленим тарифом», маючи додатковий заробіток.
Про це заявив директор департаменту поновлюваних джерел енергії Держенергоефективності Юрій Шафаренко: «Якщо брати початок 2015 року, то в країні налічувалося всього 40 домогосподарств, встановили сонячні панелі на дахах будинків. Сьогодні, станом на кінець I кварталу 2018 року, таких домогосподарств вже 3553, - навів статистичні дані Шафаренко.
За словами чиновника, можливість продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії також стимулює домогосподарства до раціонального енергоспоживання: тобто встановлювати світлодіодне освітлення, купувати електротехніку з високим класом енергоефективності тощо.
Він також повідомив, що станом на кінець першого кварталу 2018 року в Україні встановлено 1534 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики. З них понад 50%, а саме - 841 МВт - це сонячні електростанції. В Черкаській області, наприклад, енергію сонця генерують електростанції 82 домогосподарств та 5 підприємств.
Стрімке зростання популярності сонячної електроенергії почався влітку 2015 року. Тоді Президент України Петро Порошенко підписав законодавчі зміни, які врегульовують умови виробництва електроенергії з альтернативних джерел. Зокрема, щоб заохотити населення переходити на поновлювану енергетику, було визначено так званий «зелений» тариф - ціна, за якою держава зобов'язана купувати надлишок «зеленої» електроенергії.
___
Вже зараз ви можете задати всі ваші питання відносно подключениея сонячних панелей у вашому домогосподарстві, нашим консультантам по телефону:
+38 068 626-16-53
___
За даними Держенергоефективності, за останній рік близько 2 тисяч сімей встановили сонячні панелі. В цілому з 2015 року сонячну енергію почали використовувати 3010 домогосподарств. Індивідуальна потужність приватних сонячних електроустановок до 30кВт, а загальна - 51 МВт. Сьогодні їх власники можуть продавати електроенергію за 18,09 євроцентів / кВт · год. При цьому «зелений» тариф прив'язаний до курсу євро.
«Стрімкий попит населення на« сонячну »електроенергію пояснюється прийнятим у 2015 Законом України № 514-VIII, яким надано вигідний« зелений »тариф з прив'язкою до курсу євро. Це означає, що домогосподарство може продавати надлишок згенерованої «чистої» електроенергії в мережу і швидко повертати кошти, вкладені в сонячні панелі беззастережно по інфляції », - прокоментував голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
За словами фахівців, переваги сонячних електростанцій в їх безпеки для навколишнього середовища, абсолютну безшумність і автономності. Це хороший варіант для віддалених господарств і маленьких сіл, а також освітніх та медичних закладів, і таким чином можуть економити на традиційному электрообеспечении.
Але щоб почати заробляти на енергії сонця, слід спочатку вкласти кошти. «Зараз ми створюємо інвестиційні проекти. У кожної громади вони різні. У Вакуливський громаді - це сонячні батареї. Для того, щоб їх встановити, потрібно 1-2 роки. Сонячна електростанція дає 7 млн грн доходу на рік з гектара. Якщо вона буде розміщена на території громади, орендна плата за землю буде надходити до бюджету громади. Також з'являться нові робочі місця », - розповів Артур Шевцов, голова Вакуливськои ВІДГ на Дніпропетровщині.
Загалом, якщо простежити світові тенденції, можна помітити активний розвиток відновлюваних джерел енергії та поступового заміщення ними традиційної генерації. У 2015 році світові інвестиції у відновлювану енергетику склали рекордні 349 млрд дол. Частка відновлюваної енергетики в знову встановлених потужностях у світі вперше склала більше 50%. В ЄС аналогічний показник за підсумками 2016 склав 87%. Заміщення традиційної генерації відновлюваної, дотримання високих європейських стандартів поновлюваних джерел енергії передбачено Угодою про асоціацію Україна - ЄС.
В соответствии с требованиями директивы №2009 / 28 / ЕС о содействии использованию энергии из возобновляемых источников, был утвержден Национальный план действий по возобновляемой энергетике до 2020 года. В плане указано, что доля энергии, полученной из ВИЭ, к 2020 году достигнет 11%. Это позволит заместить более 10 млрд куб м газа. А в соответствии с недавно принятой Энергетической стратегии Украины, до 2035 года возобновляемая энергетика в Украине достигнет уровня 25% в общей структуре производства электрической энергии.
___
Вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:
+38 068 626-16-53
Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.
Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!
- На землі, на дахах, на фасадах: повернення «зеленого» тарифу для всіх домашніх сонячних електростанцій.Новим законом власників наземних електростанцій повернули право на «зелений» тариф!На землі, на дахах, на фасадах: повернення «зеленого» тарифу для всіх домашніх сонячних електростанцій.
- Чому в Україні стрімко розвивається сонячна енергетика?В Україні спостерігається справжній бум будівництва сонячних електростанційЧому в Україні стрімко розвивається сонячна енергетика?