Кошик
34 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Пільги та стимулювання бажаючих перейти на «зелену» енергію

Пільги та стимулювання бажаючих перейти на «зелену» енергію

Сьогодні спробуємо розібратися з пільгами та додатковими несподіваними бонусами, які чекають на тих, хто в кінці наважується зробити крок до «зеленого» майбутнього.

 

Почнемо з того, що згідно зі статтею 9 Закону України «Про альтернативні джерела енергії» від 20 лютого 2003 року № 555-IV (далі - Закон «Про альтернативні джерела енергії») для стимулювання виробництва та споживання енергії, виробленої з альтернативних джерел, застосовуються економічні важелі і стимули, передбачені законодавством про енергозбереження та охорону довкілля, з метою розширення використання альтернативних джерел енергії. Тому, розглянемо детальніше пільги для галузі альтернативної енергетики.

___

Вже зараз ви можете задати всі ваші питання відносно подключениея сонячних панелей, нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

___

 

Пунктом 197.16. статті 197 Податкового кодексу України передбачені пільги для галузі альтернативної енергетики, зокрема, звільняються від оподаткування операції з ввезення на митну територію України, якщо ці товари застосовуються платником податку для власного виробництва та якщо ідентичні товари з аналогічними якісними показниками не виробляються в Україні):

• устаткування, яке працює на відновлюваних джерелах енергії, енергозберігаючого обладнання і матеріалів, засоби вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів, обладнання та матеріали для виробництва альтернативних видів палива або для виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії;

• матеріали, устаткування, комплектуючі, що використовуються для виробництва устаткування, яке працює на відновлюваних джерелах енергії;

• матеріали, сировина, устаткування та комплектуючі, які будуть використовуватись у виробництві альтернативних видів палива або виробництві енергії з відновлюваних джерел енергії;

• енергозберігаюче обладнання і матеріали, вироби, експлуатація яких забезпечує економію та раціональне використання паливно-енергетичних ресурсів;

• засоби вимірювання, контролю та управління витратами паливно-енергетичних ресурсів.

 

Крім того, згідно з чинним законодавством передбачено низку додаткових пільг і переваг для виробників електроенергії з альтернативних джерел енергії в Україні.

 

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг «Про встановлення« зелених »тарифів на електричну енергію для приватних домогосподарств» від 29 вересня 2017 № 1186 встановлено «зелений» тариф на електричну енергію для приватних домогосподарств, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання і з енергії вітру, який діє до 31 грудня 2029 року. Это специальный тариф, по которому закупается электрическая энергия, произведенная на объектах электроэнергетики, в том числе на введенных в эксплуатацию очередях строительства электрических станций, из альтернативных источников энергии.

 

«Зеленые» тарифы как основной и самый эффективный инструмент стимулирования развития альтернативной энергетики применяют в странах ЕС уже 20 из 27 стран. Украина является одной из 20 стран, которая применяет «зеленые» тарифы для стимулирования производства электрической энергии из возобновляемых источников энергии и достижения энергетической независимости.

 

Украинский «зеленый» тариф предусматривает, что весь объем произведенной электрической энергии из альтернативных источников энергии гарантированно выкупается Оптовым рынком электроэнергии (ОРЭ). Кроме этого, с целью защиты инвесторов от инфляционных рисков существует привязка «зеленого» тарифа к курсу евро. Еще одним приятным фактом является и то, что при условии применения оборудования украинского производства на объекте энергетики, осуществлять генерацию из альтернативных источников энергии, предусмотрена надбавка к «зеленому» тарифу в размере от 5 до 10%. Програма надбавки буде надаватися до 2025 року.

___

Вже зараз ви можете задати будь-які питання нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner