Кошик
36 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

В Україні підвищили «зелені» тарифи на електроенергію

В Україні підвищили «зелені» тарифи на електроенергію

З 24 червня набула чинності постанова №359 про підвищення на 0.75% «зелених тарифів» для домогосподарств від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Документ опублікований в офіційному виданні «Урядовий кур'єр». Як зазначено в обґрунтуванні змін, коригування тарифів пов'язане із зростанням курсу євро.

Як повідомлялося, попередня постанова НКРЕКП, встановлює розміри «зелених тарифів» для домогосподарств (№1609 від 29 грудня 2017 року), передбачала збільшення на 4,5% через зростання курсу євро.

Раніше в уряді пропонували зберегти вже наявні тарифи, які є одними з найвищих в Європі, до 2020 року. Відповідний законопроект зареєстрований у Верховній Раді 7 червня.

Законопроект передбачає, що «зелені» тарифи повинні діяти до 2020 року і тільки тоді свою роботу почнуть тарифні аукціони, за результатами яких право будувати станцію і продавати електроенергію має той, хто запропонував найнижчий тариф.

«Зелений тариф» - це спеціальний тариф, за яким держава закуповує електроенергію за завищеною ціною у підприємств і приватних осіб, що використовують альтернативні джерела енергії.

___

Вже зараз ви можете задати всі ваші запитання стосовно "Зеленого тарифу" нашим консультантам за телефоном: +38 068 626-16-53

___

Таким чином, юридичні та фізичні особи, які користуються енергією сонця, вітру, мікро - або міні гідроелектростанціями та іншими поновлюваними джерелами енергії, можуть продавати отриману електроенергію (повністю або частково) державі за вигідною для себе ціною.

У 2016-2017 роках навколо «зеленого» тарифу розгорнулися активні дискусії в українських і європейських експертних колах. Єдиної думки немає. Одні вважають, що ці тарифи повинні залишатися, інші наполягають на їх скасування.

Так, у Німеччині понад 92% німців підтримують «зелені» проекти, близько половини реалізовані приватним сектором, 90% сонячної енергетики припадає на житловий комплекс, безперечно пов'язано з політикою сприяння розвитку ВДЕ.

У Німеччині інвестори і фінансові компанії працюють з населенням у регіонах, пропонуючи останнім спільне фінансування проектів у сфері відновлюваної енергетики. Німці мають можливість отримати кредити під низькі процентні ставки, що робить такі проекти доступними для кожного.

В 2000 році було введено «зелений» тариф як механізм стимулювання розвитку галузі, який успішно діє багато років і дозволив країні вже в 2015 році досягти 30% частки ВДЕ в загальному (647 млрд. КВт * год) обсязі виробництва електроенергії, а сонячна енергетика вже сьогодні більш ніж 58% забезпечує пікове споживання. На сьогодні його розмір становить € ct 13.15 - 11.49 / кВт * год.

У той час як Німеччина почала стимулювати населення встановлювати приватні СЕС з рівнем середнього «зеленого» тарифу 50,4 євроцентів ще в 2001 році, а вже в 2004 підвищила його до 57,5 євроцентів, «зелений» тариф для домогосподарств став доступним українською з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику» щодо стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії», а в червні 2014 вступив в дію Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячног у випромінювання об'єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств.

У той час максимально допустима потужність приватних СЕС, які мали право отримати «зелений» тариф обмежувалася 10 кВт, а сам тариф був на рівні 35,86 євроцентів / кВт * год. Вже в 2015 році з прийняттям Закону України № 514-VIII «ПРО внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» така величина була збільшена до 30 кВт і передбачена відповідна можливість для приватних установок, які виробляють електроенергію з енергії вітру, а тариф для СЕС знизився до 20 євроцентів за кВт * год.

Додатково були введені індексація тарифу у відповідності з курсом євро, яка досі діяла тільки в відношенні комерційних об'єктів. З 1 січня 2016 українські домогосподарства могли продавати електроенергію згенеровану приватними СЕС за тарифом до 19 євроцентів.

Сьогодні побутовий споживач має право на встановлення у своєму приватному домогосподарстві генеруючої установки, призначеної для виробництва електричної енергії з енергії сонячного випромінювання, величина встановленої потужності якої не перевищує 30 кВт, але не більше потужності, дозволеної до споживання за договором про користування електричною енергією і має право продавати енергопостачальнику таку енергію за «зеленим» тарифом в обсязі, що перевищує місячне споживання електроенергії приватним домогосподарством.

Не нужны лицензия, не нужно выполнять требования относительно «местной составляющей», установить собственную электростанцию ​​и продавать электроэнергию по «зеленому» тарифу может любой потребитель электроэнергии. Порядок продажи и учета такой электроэнергии, а также расчетов за нее утверждается национальной комиссией, осуществляющей государственное регулирование в сфере энергетики.

___

Уже сейчас вы можете задать все интересующие вас вопросы нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner