Кошик
38 відгуків
SOLAR ENERGY SYSTEMS
+380 (67) 736-72-44
Додати відгук

Гроші з неба, або Як заробити на сонці

Гроші з неба, або Як заробити на сонці

Впроваджувати «зелені» технології і заробляти на відновлюваній енергетиці - за цим принципом давно живе багато розвинених країн. Не фантастика це вже і в Харківській області. «Зелений тариф» став альтернативою банківському депозиту.

У Харківській області все частіше можна побачити на дахах приватних будинків або поблизу них сонячні панелі. Генеруючи електроенергію з сонця, власники будинків економлять на платіжках за електрику, а деякі навіть заробляє на продажу надлишків згенерованої енергії до оптового ринку електроенергії України. Ви також легко можете стати одним з таких розумних власників.

Встановлення сонячних електростанцій (СЕС) і отримання «зеленого тарифу» для багатьох стало альтернативою депозиту в банку. В Україні поки один з найвищих у світі «зелених тарифів».

Так, власники малопотужних сонячних електростанцій (встановлена потужність яких не перевищує 30 кВт) отримують - 18,10 євроцентів за 1 кВт · год (без ПДВ). Натомість у Німеччині, яка є лідером серед країн ЄС в геліоенергетики, це ж коштує 8 євроцентів, у південних країнах ЄС - до 5,5 євроцента.

___

Вже зараз ви можете задати всі ваші питання відносно подключениея сонячних панелей у вашому домогосподарстві, нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

___

Детальніше: https://solensys.com.ua/n253089-lgoty-stimulirovaniya-zhelayuschih.html

За станом на 31 березня 2018 на території Харківської області працювало 100 таких малопотужних СЕС - це середній показник по Україні. Лідери - Київ (517), Дніпропетровська (362) і Тернопільська (261) області. Всього в Україні більше 3550 домоволодінь заробляють на сонці.

«На Харківщині встановлюють переважно мережеві станції, тому що це досить вигідний бізнес. Це навіть вигідніше, ніж депозит в банку. У середньому завдяки «зеленому тарифу» СЕС окупається за 4,5-5 років залежно від обсягу споживання домогосподарства, - розповів «СК» засновник харківського енергетичного кластеру Станіслав Ігнатьєв.

 

Експерт зазначає: сонячну станцію під «зелений тариф» потрібно розглядати як довгостроковий інвестиційний проект. Даний варіант, з одного боку, характеризується низькими ризиками (адже «зелений тариф» гарантується державою), а з іншого - високими доходами (близько 100% протягом п'яти років).

За даними Держенергоефективності, на початок 2018 частка «зеленої» енергетики в загальному балансі становила 4,7%. А за зобов'язаннями, які взяла на себе Україна, вступивши в Міжнародне енергетичне суспільства, до 2020 року ця частка має зрости до 11%, а до 2035 року - 22%. Фахівці вважають, що взяти цю «висоту» Україна цілком по силам, тому що за кількістю сонячного випромінювання в рік наша країна має приблизно такі ж показники, як і Німеччина ( «зелена» енергетика цієї країни закриває близько третини потреб енергоспоживання).

«На півдні Німеччини всі вільні земельні ділянки і дахи покриті сонячними батареями, а Харківська область має більшу кількість сонячної радіації (сонячне випромінювання, яке поглинає батарея), ніж на півдні Німеччини, - зазначає Станіслав Ігнатьєв. - Зараз експерти кажуть, що зміни клімату призвели до того, що Харківщина за кількістю сонячних днів може конкурувати з Миколаївською областю».

 

Згідно моніторингу Енергетичного кластеру, близько 70% домогосподарств Харківської області, що мають «зелений тариф», перебувають переважно у селищах навколо Харкова - у Харківському та Дергачівському районах. Близько 25% - інсталяція в межах приватного сектора Харкова. До 5% - в інших районах області. Все це приватні домоволодіння, а ось багатоквартирні будинки регіону «зелену» естафету поки не підхопили.

«Це може робити ОСББ, але вже як юридична особа. У цьому випадку тариф буде нижче - 16 євроцентів за кіловат в годину. І все одно це досить перспективний напрямок. На жаль, на Харківщині ОСББ поки не дуже активні. Але в інших областях, наприклад, у Львівській, такий варіант працює», - зазначає Станіслав Ігнатьєв.

 

Якщо раніше із-за бюрократичних зволікань отримати «зелений тариф» було вкрай важко, то після 2015 року ситуація змінилася. Як відзначає аналітик ГО «Український центр європейської політики» Дмитро Науменко, сталося, що після того, як на законодавчому рівні було чітко визначено механізм отримання «зеленого» тарифу для об'єктів малої генерації та затверджено спрощений механізм встановлення, підключення до електромереж, а також продажу , обліку та розрахунків за таку електроенергію.

«Каких-то больших бюрократических проволочек сейчас нет. Если говорить о подключении к сетям Укрэнерго - это высоковольтные сети, - то там создана система единого окна. Подаются документы, и в течение семи дней человек получает ответ о возможности получения технических условий», - уверяет основатель харьковского энергетического кластера Станислав Игнатьев.

Чтобы начать зарабатывать на энергии солнца, сначала нужно обратиться к Облэнерго или Укрэнерго о возможности подключения. Согласно законодательству, для объектов генерации альтернативной энергетики есть преимущество по подключению к сетям.

Після отримання технічних умов на підключення потрібно знайти організацію, яка зробить проект станції. Наступний крок - пошук фінансів. Зараз в Україні дуже багато фінансових програм, які кредитують на пільгових умовах проекти з альтернативної енергетики. Деякі державні банки (наприклад, Укргазбанк) кредитують фізичних осіб на встановлення сонячних електростанцій - 2-3% річних. Ці гроші заходять в Україну від міжнародної фінансової корпорації IFC.

Генеруючі потужності встановлюються протягом двох днів.

Затем снова нужно обратиться к Облэнерго или Укрэнерго с готовым проектом, чтобы вашу СЭС подключили к сети. После этого нужно написать заявление в НКРЕКП, добавляя документ о введении в эксплуатацию и получить решение по «зеленого тарифа». Обычно для частных домохозяйств решения принимаются быстро, дольше ждут промышленные объекты. Весь процесс, по оценкам экспертов, занимает не более трех месяцев.

___

Уже сейчас вы можете задать все интересующие вас вопросы нашим консультантам по телефону:

+38 068 626-16-53

Наша компанія також надає БЕЗКОШТОВНИЙ розрахунок необхідної потужності сонячної станції для вашого будинку і вартості установки станції.

Почніть заробляти на сонячній енергії вже ЗАВТРА!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner